30 April 2017 01:14:23
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Program promocji zdrowia
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Ankieta
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Znajdź właściwe rozwiązanie

Uczniowie klasy VI uczestniczą w programie promocji zdrowia „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

Najważniejsze cele programu to:

- kształtowanie postawy dbania o własne zdrowie

- zachęcenie i przyzwyczajenie do zdrowego stylu życia

- umożliwienie uczniom rozwoju ich potencjału oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości

- przybliżenie istoty stanu uzależnienia i wynikających konsekwencji oraz umożliwienie dokonania właściwego wyboru.

W związku z tym na lekcjach wychowawczych omówiliśmy zagadnienia o tematyce antynikotynowej. Uczniowie przygotowywali również scenki ukazujące negatywny wpływ nikotyny na nasze relacje z innymi ludźmi. Jedna z nich zostanie zaprezentowana w ramach podsumowania programu w dniu 28 kwietnia 2017r.

 

Justyna Kuryła 

Jedz warzywa i owoce, bo skrywają mega moce
Jedz warzywa i owoce, bo skrywają mega moce

Jedz warzywa i owoce, bo skrywają mega moce” – pod tym hasłem odbył się biwak klasy IB gimnazjum. Było to działanie przeprowadzone w ramach projektu „Trzymaj formę”. Nasza klasa realizuje bowiem  w tym roku zagadnienie „Zdrowie na talerzu”. 

Celem naszego spotkania było  podzielenie się przepisami i przygotowanie pysznej kolacji. Plan został wykonany.  Okazało się, że nawet zwolennikom chipsów, zdrowe i pożywne sałatki przypadły do gustu.

Oprócz biwaku postanowiliśmy przeprowadzić konkurs wśród uczniów naszej szkoły ph. „Przepis na zdrowie”.  Udało nam się zgromadzić ciekawe pomysły na zdrowe dania, podzieliliśmy się nimi ze społecznością szkolną wywieszając je na tablicy na dolnym korytarzu.

 Na podsumowanie projektu przygotowujemy scenkę, której gwiazdą będzie nikt inny jak …… sama Magda Gessler! Zdjęcia z biwaku posłużą nam do przygotowania fotoreportażu, który również zaprezentujemy w najbliższy piątek.  Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania  naszej prezentacji, mamy nadzieję, że zachęcimy Was do wprowadzenia w życie kilku zdrowych nawyków.

 

Klasa IB z wychowawcą 

RUCH TO ZDROWIE!
RUCH TO ZDROWIE!

W ramach realizacji programu TRZYMAJ FORMĘ klasa I a realizowała temat „Od aktywności do zdrowia”.

 Realizując to zadanie przygotowaliśmy plakaty promujące zdrowy styl życia. Nagraliśmy filmiki zachęcające do uprawiania sportu. Każdy uczeń przygotował karykaturę i ciekawostkę dotyczącą aktywności fizycznej i jej wpływu na stan zdrowia.

Pracując nad realizacją naszego tematu uczniowie pogłębili wiedzę i pamiętają o tym, że:

 • Ruch wpływa na nasze samopoczucie, gdyż podczas wysiłku fizycznego wytwarzane są endorfiny, zwane jako „hormony szczęścia” które łagodzą ból, poprawiają nastrój i pozytywnie pobudzają nasz organizm.
 • Osoby, które systematycznie uprawiają sport, dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu mają sprawniejszą pamięć i koncentrację.
 • Ruch jest czynnikiem stymulującym odporność organizmu.

 

 

Wych. klasy  I a  Agnieszka Mućka

Origami uczy i bawi
Origami uczy i bawi

Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, ćwicząc sztukę składania papieru bez użycia kleju. Zajęcia mają na celu rozwijać :

 • zdolności manualne uczniów, kształtować wrażliwość na otaczający świat
 • myślenie twórcze i kształtować wyobrażnię
 • poznawać matematyczne kształty, uczyć precyzji składania i koncentracji uwagi.
 • uczyć logicznego myślenia.

Podczas zajęć uczniowie pomagają sobie wzajemnie i przezwyciężają niewiarę we własne siły. Ćwiczą orgiami płaskie i modułowe. Składają różne moduły wykonując czynności według ściśle określonej kolejności.

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy VI złożyli dla swoich Mam kwiaty lotosu, a na kolejnych zajęciach efektowne kwiaty słonecznika. Wiosnę powitali kolorowymi tulipanami.Wiele pracy wymagało wykonanie nieregularnych schodów i wiosennego żonkila. W kwietniu podczas ostatnich zajęć w klasie szóstej uczniowie przygotowali wystawę prac.

            Z kawałka papieru można wyczarować fantastyczny świat postaci, zwierząt, kwiatów i różnych przedmiotów. Origami nie potrzebuje specjalnych narzędzi, wystarczą tylko dwie ręce, które z czasem stają się coraz bardziej sprawne.

To fantastyczny sposób spędzania wolnego czasu i rozwijania zainteresowań.

Elżbieta Zdunek 


Rozkład jazdy autobusów

Przyjazdy od 24.04.2017r.

 

6.45  -Wnętrzne

7.15 – Kij

7.35 – Wólka Zastawska

  

Sadzenie drzewna na terenie przy szkole

W kwietniu klasa piąta uczestniczyła w lekcji przyrody praktycznej, dotyczącej prawidłowego sadzenia drzew. Posadziliśmy 65  sadzonek jodły i 20 sadzonek świerka.                                  

Uczestnicy zajęć  mogli na własne oczy zobaczyć, jak wiele czasu i pracy wymaga posadzenie jednego drzewa, pomyśleć nad tym jak długo ono rośnie i nade wszystko zastanowić się nad sensem i skutkami karczowania lasów przez ludzi.                                                                                                         

Dzieciom zajęcia bardzo się podobały, a możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą oraz samodzielnego posadzenia drzew dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć. Jestem dumna z pracy naszych uczniów i ich wzorowego zachowania podczas lekcji.

Jesteśmy wdzięczni Nadleśnictwu Gręzówka  za nieodpłatne  udostępnienie sadzonek. Podziękowania kierujemy też  do Pani Justyny Komorniak, z jej  inicjatywy odbyła się ta akcja  i Pani Barbary Pawlak, panie przekazały nam cenne instrukcje prawidłowego sadzenia drzewek. 

 Joanna Osiak

Zebranie z rodzicami klas pierwszych gimnazjum
Zebranie z rodzicami klas pierwszych gimnazjum

W czasach rozwoju komunikacji elektronicznej, nie unikniemy tematu zagrożeń z tym związanych. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do szkoły rodziców uczniów klas I. gimnazjum, aby porozmawiać i poszukać sposobów na uchronienie naszych podopiecznych przed zjawiskiem cyberprzemocy. Uważamy bowiem, że warto zrobić wszystko, aby ulepszyć i usprawnić sposób komunikowania, wzajemnego wsparcia i zaufania. Podczas spotkania, które odbyło się 10 kwietnia 2017. r, rodzice wysłuchali e-szkolenia „Świadomy rodzic – problem agresji w Internecie.”

Cel szczegółowy szkolenia:

Szkolenie miało  na celu ułatwić komunikację na linii rodzic-nauczyciel oraz zmniejszyć bądź zapobiegać pojawieniu się przypadków agresji elektronicznej.

Rodzice zostali poinformowani: 

 • czym jest agresja elektroniczna, 
 • jakie są formy cyberprzemocy, 
 • w jaki sposób rozpoznać, że ich pociecha została ofiarą cyberprzemocy, 
 • jakie działania podjąć, gdy do agresji już dojdzie,  
 • jak zapobiegać takim przykrym sytuacjom.
 • Do e-szkolenia zostały załączone materiały dla rodziców odnośnie form i działań prawnych, jakie należy podjąć, gdy dziecko zetknie się ze zjawiskiem cyberprzemocy. 

Potem swoją prezentację odnośnie nawiązywania pozytywnych relacji między nastolatkiem a rodzicem zaprezentowała pani pedagog Małgorzata Szostek. Natomiast wychowawczynie  klas przekazały informacje o sprawach bieżących. Między innymi ustalony został dokładny termin akademii z okazji Dnia Matki.

 

Anna Kobojek, Agnieszka Mućka

Egzamin gimnazjalny
Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny

 

Po trzyletniej, wytrwałej nauce w gimnazjum uczniowie klas trzecich  podjęli trud  zmierzenia się z zadaniami egzaminacyjnymi. Pełni optymizmu i zaangażowania rozpoczęli egzamin o godz. 9.00

W ciągu trzech dni napiszą testy egzaminacyjne w zakresie:

19 kwietnia- części humanistycznej: historia, wiedza o społeczeństwie i język polski;

20 kwietnia- części matematyczno- przyrodniczej: biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka;

21 kwietnia- część językowej: język angielski, język rosyjski.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Ma on za zadanie sprawdzić wiedzę ucznia, jego predyspozycje i nakierować go na trudny wybór szkoły średniej.

Uczniowie klas pierwszych i drugich piszą w tych dniach badanie kompetencji.  Dostarczy ono nauczycielom  informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematyczno-przyrodniczych oraz kompetencji językowych.

Życzymy powodzenia.

Kurs autobusu podczas egzaminów

Kurs autobusu podczas egzaminów w dniach 19 – 21 kwietnia 2017r.

 

Przyjazdy

7.15 – Kij

7.35 – Wólka Zastawska

7.50 – Wnętrzne 

Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy

6 kwietnia 2017r. uczniowie klas pierwszych i trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Warszawy.        
Głównymi punktami programu były: spektakl teatralny i niewidzialna wystawa.            
W teatrze Buffo uczniowie obejrzeli komedię Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”.  Dla trzecioklasistów była to doskonała okazja do przypomnienia sobie przed egzaminem treści lektury obowiązkowej, pierwszoklasiści będą omawiać utwór na lekcjach języka polskiego.          
Znakomita gra aktorska i atmosfera teatru przyczyniły się do lepszego zrozumienia zarówno treści jak i konstrukcji utworu dramatycznego.

Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której zwiedzający mogli odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?  
Uczniowie doświadczyli tego jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, dotyku, równowagi. Przewodnikami po wystawie były osoby niewidome. Pod ich opieką uczniowie i nauczyciele odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczyli  jak poruszać się po mieszkaniu, w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze czy spacerować po lesie.              
Wystawa miała na celu zbliżyć do siebie doświadczania – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy  pomóc niewidomym oraz jak ich zrozumieć.

Iwona Czernic, Elżbieta Gajownik, Anna Kobojek

Wiosenne sprzątanie Naszej Gminy

W dniu 7 kwietnia  uczniowie pod opieką swoich wychowawców  uczestniczyli w społecznej akcji „Wiosenne sprzątanie Gminy Stanin”  zorganizowanej z inicjatywy Wójta Gminy Stanin Krzysztofa Kazany.

Cele akcji  to:

 • promocja ekologicznego stylu życia, 
 • zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania najbliższego otoczenia,
 • podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży

Wyrzucane do lasu różnego rodzaju odpady zagrażają nie tylko przyrodzie i środowiska, w którym żyjemy, ale wpływają niekorzystnie dla zdrowia człowieka, dlatego uzbrojeni w worki rozdzieliliśmy się na zespoły i każdy wyruszył w trasę, aby posprzątać wyznaczone rewiry.

Poprzez udział w akcji udało nam się poprawić wizerunek miejsca, w którym żyjemy, mieszkamy i pracujemy. Chcemy spacerować po czystych ulicach, lasach, z dumą zapraszać do miejsca zamieszkania przyjaciół spoza gminy. Był to również znakomity pomysł, aby wśród dzieci i młodzieży już od najmłodszych lat szerzyć proekologiczne postawy. 

Niech troska o estetyczny wygląd naszej Gminy będzie naszym wspólnym celem!

Joanna Osiak - szkolny koordynator akcji

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
5,219,720 unikalne wizyty