07 February 2016 11:13:31
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Powiatowy turniej w piłkę nożną

W sobotę 23 stycznia 2016 roku odbył się w Staninie powiatowy turniej w piłkę nożną szkół podstawowych –  klasy V-VI.

Nasz szkołę reprezentowali: Kępka Kuba, Cizio Mateusz, Zabłocki Arek, Chudzyński Bartek, Krasuski Mateusz, Sadło Norbert, Cizio Bartosz, Goławski Przemysław, Piotrowicz Mateusz.

W turnieju uczestniczyło  6 drużyn. System rozgrywek był  „każdy z każdym”.

 

  • Pierwszy mecz chłopcy wygrali z drużyną SP z Adamowa 1:0
  • Drugi wygrali ze  SP Staninem 2:0.
  • Trzeci mecz  zremisowali z SP  Hutą Dabrową
  • Czwarty mecz z  SP w Tuchowiczu 1:0

Ostateczny wynik bramek i punktów dał drużynie II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej.

W kategorii najlepszy bramkarz – o tytuł walczył  Kuba Kępka.

Chłopcy z Zagoździa prezentowali się bardzo dobrze, ponieważ rozgrywali super akcje na boisku, a przeciwko nim występowały drużyny zrzeszone w Lidze  np. AMPlus czy w Żak-u.

opiekun: Andrzej Osiak

Gminny turniej w piłkę ręczną

Obecnie w Polsce trwają Mistrzostwa Europy w piłkę ręczną, które odbywają się w Krakowie.

Uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego  z Gminy Stanin udzieliła się atmosfera i emocje mistrzostw, dlatego w piątek 22 stycznia 2016 roku  został zorganizowany gminny turniej w piłkę ręczną.                                                                                                                                  

Nasze gimnazjum reprezentowali chłopcy z klasy III a i III b  w składzie: Marcin Strzelec, Piotr Kurek, Grzegorz Kosiba, Mateusz Niemczuk, Daniel Muszyński, Karol Błaszczyk, Łukasz Pieniak, Mateusz Wietrak.

Chłopcy zdobyli  II miejsce w Gminie Stanin. Naszej drużynie należą się słowa uznania, bowiem przegrali po bardzo dobrej grze tylko jeden mecz .

opiekun Andrzej Osiak 

Przyjazdy od 25.01.2016

6.55 Zastawie

7.15 – Kij

7.40 Wólka Zastawska

8.20 Wnętrzne

Warsztaty Bożonarodzeniowe "Zanim zaświeci pierwsza gwiazdka..."

Boże Narodzenie to święta pełne niezliczonych tradycji rodzinnych i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

10 grudnia uczniowie klas IV-VI oraz klas I gimnazjum podczas zajęć prowadzonych przez twórczynie ludowe z Muzeum Regionalnego w Łukowie  poznali tradycyjne metody wykonywania wycinanek z kolorowego opłatka i ozdób  choinkowych z bibuły i słomy. Zostali zachęceni do kultywowania tradycji ludowych w domach rodzinnych.

Dzięki warsztatom dzieci i młodzież mieli możliwość poznania kultury i sztuki ludowej naszego regionu.

Grażyna Świeczak

Mikołajki w szpitalu

„Mikołajki” to czas wyjątkowy, na który wszystkie dzieci czekają cały rok. Dlatego, że każdy maluch oczekuje na wizytę Świętego Mikołaja dźwigającego worek prezentów.

 Do dzieci z łukowskiego szpitala Mikołaj z Królewną Śnieżką przybył dzień później. Mali pacjenci obdarowani zostali  książkami, ale także uśmiechem i życzeniami od dzieci. Królewna czytała wybrane przez dzieci baśnie.

Wchodząc na oddział chcieliśmy zrobić wszystko, aby dzieci poczuły się szczęśliwe, zapomniały choć na chwilę o   chorobie. Bardzo się cieszymy, że tym małym gestem mogliśmy wywołać uśmiechy na twarzach tym najmłodszych. Radość gościła na każdej buźce,  dzieci chętnie pozowały do zdjęć z Mikołajem i Królewną Śnieżką.

 Serdecznie dziękujemy pani ordynator oddziału za umożliwienie nam realizacji inicjatywy, a pielęgniarkom za ciepłe przyjęcie oraz świąteczną atmosferę.

Szczególne podziękowania należą się dzieciom i młodzieży oraz osobom dorosłym, z naszej szkoły za zaangażowanie się i  udział w akcji Oddaj książkę – Stwórz bibliotekę zorganizowanej przez Koło Przyjaciół Biblioteki.

Grażyna Świeczak

Spotkanie z Janem Januszem Jastrzębskim

1 pażdziernika uczniowie gimnazjum i uczniowie klasy VI uczestniczyli w spotkaniu z Janem Januszem Jastrzębskim- poetą, fraszkopisarzem,propagatorem pamięci zasłużonych Łukowian. Poznali człowieka z pasją, który w ciekawy sposób przedstawił uczniom historię naszego kraju. Nawiązał również do postaci naszego  Henryka Sienkiewicza, którego twórczość miała ogromny wpływ na Polaków. 
Nasz gość przypomniał, że uczcił rajdem rowerowym  rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza. Rajd obejmował miejsca związane z Noblistą: Stanin, Wolę Okrzejską, Okrzeję, Adamów, Wolę Gułowską, Burzec i Wojcieszków. Trasa liczyła 80 km.

Grażyna Świeczak

Wystawa Okres II wojny światowej w literaturze i prasie

Wystawa Okres II wojny światowej w literaturze i prasie

W ramach obchodów Miesiąca Patrona uczniowie klasy VI i uczniowie gimnazjum zapoznali się z publikacjami, które podejmują temat II wojny światowej, wysłuchali fragmentów wspomnień o ludziach-bohaterach z naszego regionu.Mieli możliwość zobaczyć plakaty, ogłoszenia, prasę z tamtego okresu.

Grażyna Świeczak

Turniej piłki nożnej

 W sobotę  9  stycznia  2016 roku  odbył się  międzyklasowy turniej  w piłkę nożną.

Pomimo niesprzyjającej pogody, na rozpoczęciu sportowej imprezy stawiło się ponad 40 zawodników. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z trzech  zawodników + bramkarz. Spotkania  rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. O rozstawieniu końcowym miejsc decydowała większa ilość zdobytych punktów. Najlepsza okazała się drużyna  klasy III b   pokonując rywali we wszystkich spotkaniach. Drugie miejsce po zaciętym i wyrównanym boju  zdobyła drużyna  z klasy  III a, a  trzecie miejsce przypadło drużynie z klasy II b. Czwarte miejsce zdobyła drużyna z klasy I a,  piąte  z klasy I b i szóste  klasa II a.                                                                                                         Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej,  co bardzo cieszy, to ważne,  że uczniowie poważnie podchodzą do   sportu. Młody człowiek dzięki wysiłkowi fizycznemu jest w stanie pozbyć się negatywnych emocji, całą złość przełożyć na ćwiczenia, co powoduje rozprężenie psychiczne.


organizator Andrzej Osiak

we współpracy z  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Magdaleną Rosłoń

Mikołajkowa wycieczka

  

     Dnia 7 grudnia 2015r. uczniowie klas I - III SP w Zagoździu uczestniczyli w wycieczce do kina w Łukowie oraz sali zabaw ARKABOS. Obejrzeli film pt. „Bella i Sebastian”, który opowiadał o przyjaźni małego chłopca z psem. Sebastian wychowuje się w alpejskiej wiosce, a Bella to porzucony pies, który doznał wiele zła od człowieka. Sebastian przełamując swój strach otwiera się na pierwszą w życiu przyjaźń. Mieszkańcy wioski postrzegają psa jako „górską bestię”. Niesamowicie mądry i wierny wrażliwemu chłopcu owczarek wykazuje się ogromną odwagą i bohaterstwem.  Film oczarowuje niezwykłymi zdjęciami, przejmującą akcją ale przede wszystkim historią , która wzrusza i uczy dobroci.

         Następnym punktem programu wycieczki był czas spędzony na sali zabaw Arkabos w Łukowie. Dzieci miały możliwość wypróbować swoje umiejętności na kręgielni. Wielką radością dla nich okazał się również pobyt na dużym placu zabaw. Przez dwie godziny bawiły się korzystając z różnych możliwych form rozrywki. Po wyczerpującej zabawie udały się na poczęstunek (frytki).  Uśmiech nie znikał z ich twarzy i ciężko im było opuścić to miejsce. Oprócz świetnej zabawy, dzieci rozwijały również sprawność fizyczną. Był to dobry sposób na aktywne spędzenie czasu. Wrażenia z wyjazdu były niesamowite, a uczniowie bardzo zadowoleni. Stwierdzili, że z chęcią wezmą udział w następnym takim wyjeździe. Wszyscy pełni wrażeń ok. godz. 14:00 wróciliśmy do szkoły.

         Kierownikiem wycieczki była p. Małgorzata Miernicka, a opiekunami : p.Agnieszka  Lewandowska  i   p. Barbara  Król.

                                                                                                                         Małgorzata Miernicka

Akcja charytatywna POLACY RODAKOM

    Po raz trzeci w naszej szkole zorganizowaliśmy  akcję charytatywną  ,,Polacy Rodakom”, która trwała od 28 października do 4 grudnia. Do Polaków na Wschodzie pojedzie przed świętami i po Nowym Roku  około 2800 paczek zebranych w ramach tej akcji.

         W paczkach była trwała żywność, słodycze, zabawki, przybory szkolne oraz książki i opłatek.
         Celem akcji było niesienie pomocy polskim  dzieciom mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Podziękowanie dla Tych, którzy chcieli dać radość innym! Wszystkie podarunki traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.

         Akcję patronował Stanisław Gogacz -  Senator RP.

         Akcję  w szkole organizowały: p. Małgorzata Miernicka – koordynator, p. Agnieszka Lewandowska oraz p. Justyna Kuryła

                                                                                                             Małgorzata Miernicka

Jasełka szkolne 2015

   W dniu 21.12.2015 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „ Mały pastuszek i wielki rozbójnik” przygotowane przez uczniów klas  II i III szkoły podstawowej. Na uroczystość przybył ks. proboszcz parafii Jedlanka Piotr Kardas, radni Gminy Stanin: p. Aneta Witkowska, p. Piotr Szewczak, p. Sabina Rosińska oraz p. Monika Pawlak – przedstawiciel Rady Rodziców, jak również zaproszeni nauczyciele emeryci i rodzice.

   Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania kolędy „Lulajże Jezuniu” i powitania  gości, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Takim akcentem rozpoczęliśmy część artystyczną. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej, które zaprezentowały  historię narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, Szopka Bożonarodzeniowa, Trzej Królowie i Anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię oraz pastuszkowie dążący do stajenki. Spektakl zawierał zarówno partie mówione, jak i śpiewanie kolęd, które wykonał nasz chór szkolny przygotowany przez p. Annę Oskroba-Suśniak.  

   Po przedstawieniu było wspólne kolędowanie, odczytanie fragmentu ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa z Pisma Św., dzielenie się opłatkiem, wręczenie upominków zaproszonym gościom, które zostały wykonane dzięki pomocy rodzicom klas I-III, a na zakończenie krótkie słowo  ks. proboszcza i świąteczne życzenia p. dyrektor Jadwigi Grudzień.

                                                                                                             Barbara Fornal                                                                                                                          Kazimiera Powalska                                                                                                                       Małgorzata Szostek                                                                                                                           Anna Oskroba-Suśniak 
                                                                                                             Agnieszka Lewandowska

Galeria:

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
4,090,226 unikalne wizyty