08 December 2016 10:43:28
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Ankieta
Ankieta2
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Projekt z klasą
Projekt z klasą

 

Prosimy o wsparcie projektu realizowanego przez naszą absolwentkę Magdę.
Poniżej zamieszczamy informację od Niej :)
"Dzień dobry.
Moje liceum, IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie, a dokładniej - moja klasa, bierze udział w konkursie "Projekt z klasą". Aby wygrać jedną z nagród potrzebujemy głosów internautów. Dzięki wygranej mielibyśmy szansę zdobyć środki na realizację naszego projektu :)
Dlatego chciałabym poprosić o pomoc :) Codziennie, do 15 grudnia, można oddać jeden głos. Trzeba wejść na stronę naszego projektu (link niżej) i zagłosować. Jeśli ktoś znajdzie na to czas i ochotę - gorąco zachęcam :)
Za pomoc serdecznie dziękuję."
Link do projektu:

 

Olimpiada promocji zdrowego stylu zycia
Olimpiada promocji zdrowego stylu zycia

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:

a) rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną; rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;

b) prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;

c) inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

W etapie szkolnym olimpiady wzięli udział:

 1.  Białach Weronika
 2.  Brodzik Patrycja
 3.  Gołębiowska Ola
 4.  Rosłoń Natalia
 5.  Stefaniak Patrycja

 

Gratulacje dla uczestników.

Opiekun: Jadwiga Grudzień

Wycieczka do Siedlec

Uczniowie klas I gimnazjum pod czujnym okiem wychowawczyń spędziły bardzo przyjemny dzień podczas szkolnej wycieczki do Siedlec.

23 listopada zaskoczył nas piękną, słoneczną pogodą. Najpierw był relaks w aquaparku: rwąca rzeka, waterpolo, bicze wodne, zjeżdżalnie, jaccuzi- każdy znalazł coś dla siebie.

   Następnie odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne i choć niektórzy byli tu drugi raz, pani kustosz pomogła im odkryć je na nowo.  W bardzo przystępny sposób tłumaczyła, jak należy „czytać” dzieło sztuki oraz dlaczego warto odwiedzać muzea.  Chociaż niektórzy sceptycznie podchodzili do tego punktu wycieczki- wychodzili z muzeum już z zupełnie innym nastawieniem.

Potem był czas na posiłek i spacer. Na koniec obejrzeliśmy film „Za niebieskimi drzwiami”  opowiadający o chłopcu, który po wypadku samochodowym zapada w śpiączkę.  Był to bardzo poruszający obraz, zmuszający do myślenia- nie wszystko, bowiem było w nim oczywiste- to, co realne przeplatało się z wizjami chłopca pragnącego wrócić do matki i wyjaśnić, co tak naprawdę stało się z jego ojcem. Wartka akcja i zaskakujące zakończenie to z pewnością atuty tego filmu. Kupując bilety właśnie na ten seans, wspomogliśmy fundację Ewy Błaszczyk „A kogo”

A.Kobojek

Uroczystość obchodów Święta Niepodległości w Gminie Stanin

   10 listopada miała miejsce wieczornica patriotyczna, w której uczestniczył chór  naszej szkoły. Wieczornica poprzedzona była wspólnym przemarszem spod szkoły w Tuchowiczu pod Pomnik Poległych Bohaterów w walkach o wolna i niepodległą Ojczyznę. Następnie wszyscy zebrani udali się na plac parafialny obok kościoła, gdzie miało miejsce wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku. Podczas wieczornicy pieśni zaprezentowały przybyłe delegacje ze wszystkich szkół z terenu gminy Stanin. Nasz chór szkolny zaśpiewał trzy pieśni patriotyczne: Rok 966, 11 listopada oraz Złota trąbka.

Tenis stołowy - rozgrywki rejonowe i wojewódzkie.

18 listopada 2016 roku Konrad Redzik z klasy II b Publicznego Gimnazjum w Zagoździu  reprezentował  Gminę Stanin i Powiat Łuków w zawodach w tenisa stołowego, które miały miejsce w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach – etap rejonowy. Konrad rozegrał 6 meczy, wszystkie były zwycięskie, ale ogólna punktacja uplasowała go na  II miejscu , co dało mu kwalifikacje do dalszych rozgrywek. Kolejne zawody  miejsce 23 listopada 2016 roku w Kocudzy- etap wojewódzki. W tych zawodach Konrad rozegrał dwa mecze zwycięskie i  potem trafił na bardzo mocnych przeciwników, grających w klubach sportowych specjalizujących się w tenisie stołowym. Po punktacji generalnej Konrad zajął 12 miejsce w województwie lubelskim.

Opiekun Andrzej Osiak- nauczyciel wychowania fizycznego

Święto Niepodległości
Święto Niepodległości

,,Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Rozpoczęto przygotowania do powołania koalicyjnego rządu, w skład którego mieli wejść przedstawiciele polskich stronnictw politycznych…”

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W naszej gminie msza św. odprawiana w kościele parafialnym w Tuchowiczu w intencji Ojczyzny i tych którzy walczyli o wolność oraz swobodę życia. Uczniowie naszej szkoły godnie uczestniczyli z  pocztem sztandarowym. Po mszy św. dalsze uroczystości odbywały się  przed pomnikiem poległych bohaterów w walkach o wolna i niepodległą Ojczyznę.

Zespół Szkół reprezentowali: Inga Kurek, Wiktoria Bączek, Aleksandra Gromada, Karolina Piskorek, Weronika Białach, Konrad Zdunek, Adrian Kopeć oraz Przemek Stelmach. Dziękuję rodzicom za pomoc w dostarczeniu dzieci do kościoła.

 

Mariola Zientara

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze
Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze

24 listopada  2016r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna zabawa andrzejkowa. Przybyły na nią baśniowe wróżki, piękne i niebezpieczne wiedźmy, groźne wampiry i inne straszydła. Dzięki wyobraźni i inwencji twórczej uczniów
 i ich rodziców stworzył się korowód barwnych postaci, spośród których uczestnicy wybrali najbardziej pomysłowe i oryginalne stroje i nagrodzili ich właścicieli tytułem miss i mistera balu.

W kategorii kl. I-III zwycięzcami zostali: Maja Szewczak i Maciek Gac z kl. III.

W kl. IV-VI nagrody otrzymali: Julka Krasuska kl. V i Mikołaj Osiński kl. VI

W kategorii gimnazjum tytuły otrzymali: Natalia Świeczak kl. IIIa i Emil Zaborowski kl. IIa

Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły  się do tego wróżki. Uczniowie
 i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i czy spełnią się ich marzenia.

Podczas dyskoteki gimnazjalistki zaproponowały młodszym dzieciom zabawy zespołowe wymagające koncentracji uwagi i wykazania się refleksem. Rywalizacja cieszyła  się dużym zainteresowaniem.

Spragnieni i głodni zabawowicze mogli korzystać z barku, w którym rodzice serwowali pyszne gofry, frytki, ciasta, deserki i napoje.

Imprezę przygotowali i prowadzili uczniowie kl. IIIa i IIIb pod kierunkiem wychowawców i przy pomocy rodziców.       
Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Uczeń w "trybie aktywnym"

Sprawozdanie z realizacji projektu  "Europejskiego Uniwersytetu Latającego”  realizowanego przez uczniów  klas drugich Publicznego Gimnazjum w Zagoździu, którego podsumowanie odbyło się 18 listopada 2016 roku.

Do tegorocznej edycji Europejskiego Uniwersytetu Latającego  zostało zakwalifikowane  15 szkolnych społeczności z całej Polski, w tym Zespół Szkół w Zagoździu, który odwiedzili  eksperci Team Europe i animatorzy Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem "Europejskiego Uniwersytetu Latającego" było:

 • zainteresowanie młodzieży tematyką unijną
 • zwiększanie wiedzy uczniów na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Spotkanie miało dwa moduły :

I moduł

Prezentacje uczniowskie na temat:  

 1. Historia powstania Unii Europejskiej- kalendarium
 2. Organizacje Unii Europejskiej.
 3. Symbole Unii Europejskiej .
 4. Hymn Unii Europejskiej.
 5. Wykorzystanie środków unijnych przez szkołę - wywiad z Dyrektorem Szkoły
 6. Wykorzystanie środków unijnych na inwestycje na terenie Gminy Stanin - wywiad z pracownikiem urzędu gminy p. Piotrem Goławskim.
 7. Unia Europejska to.. hasła-ankieta przeprowadzona wśród uczniów gimnazjum  i przygotowanie raportu
 8. Zawody przyszłości i cechy cenione u pracownika przez pracodawcę na rynkach europejskich
 9. Potrawy regionalne wybranych krajów europejskich.
 10. Jak funkcjonuje szkoła w Unii -prezentacja ucznia, który spędził 5 lat w Irlandii

II moduł

 • Prelekcja zaproszonego eksperta-  dr Andrzej Dumały – doktora  nauk humanistycznych, specjalisty w temacie Integracji Europejskiej. Wykładowca na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
 • Warsztaty  prowadzone przez  animatora – Mateusza  Wojcieszaka - koordynator programu Młodzi głosują Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz student prawa i ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim.

Na podsumowaniu projektu byli również rodzice, za co serdecznie im dziękujemy, pomimo licznych obowiązków znaleźli czas, aby pomóc w realizacji projektu i wesprzeć swoje dzieci w ważnych sytuacjach szkolnych.

EFEKTY:

Dzięki udziałowi w projekcie  uczniowie mogli rozwijać bardzo cenne umiejętności. Najważniejsze z nich to: samodzielność, odpowiedzialność, rzetelność, współpraca, rozwiązywanie problemów, planowanie i organizowanie własnych działań, korzystanie z różnych źródeł informacji, prezentowanie wykonanej pracy, sztuka wystąpień publicznych, samoocena, autorefleksja, uczenie się na błędach.

Relacja i zdjęcia ze spotkania zostały umieszczone na fanpagu i stronie internetowej programu Centrum Edukacji Europejskiej :
http://eul.ceo.org.pl/aktualnosci/europa-przyszlosci-w-zagozdziu

Na spotkani była p. Marta Karwowska redaktor gazety Wspólnota, która przeprowadziła wywiady z uczniami oraz fotorelację, która została umieszcona na łamach gazety.

 

Opiekunowie projektu:

Joanna Osiak - nauczyciel geografii, wychowawca klasy II a

Iwona Krasuska -  nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy II b


 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet

 12 listopada 2016r. w stolicy Niemiec- Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet. W zawodach wystartowały  reprezentacje: Niemiec, Polski, Ukrainy , Szwecji , Finlandii, Francji, Łotwy, Litwy, Rosji, Szwajcarii , Chorwacji, Węgier , Czech , Słowacji, Białorusi i Norwegii.
W barwach reprezentacji Polski walczyły uczennice Zespołu Szkół w Zagoździu: Karolina Gryczon oraz Magdalena Sadło - zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski. Nasze dziewczyny zaprezentowały się wyśmienicie.

1 miejsce Karolina Gryczon kl IIb- kat 38 kg,

6 miejsce Magdalena Sadło kl.IIIa-  kat 46 kg

Nasze dziewczyny zajęły punktowane miejsca i tym samym w największym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa reprezentacji POLSKI w klasyfikacji zespołowej.

Start Karoliny Gryczon był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, o co bardzo się starał radny województwa Pan Marek Kopeć oraz Pani radna gminy Aneta Witkowska. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Edukacja globalna

 

W listopadzie miesiącu poświęconemu edukacji globalnej w szkołach i w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole odbył  się następujące wydarzenia:


 

 • konkurs plastyczny pt. :   „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” w ramach projektu nr 355/2016 „Edukacja globalna. Edukacji na rzecz rozwoju” ogłoszonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji .

 Na konkurs wpłynęło ponad 45 prac wykonanych przez uczniów klas od III do VI szkoły podstawowej.

 Komisja w składzie: Jadwiga Grudzień, Joanna Osiak, Agnieszka Lewandowska dokonała oceny prac konkursowych i wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować szkołę na etapie regionalnym konkursu na terenie województwa lubelskiego.

 Kryteria, którymi kierowała się komisja to:

 • Oryginalność pracy
 • Poprawność merytoryczna pracy i rozumienie zagadnień związanych z tematyką
 • Czy praca zawiera istotne dla danej kategorii tematycznej odwołania, które będą stanowiły przekaz dla oglądających.

Osoby wyróżnione : Rendzio Patrycja, Ola Siwiec, Amelka Pawlak, Kacper Skrobas, Adrian Wardak, Przemysław Goławski, Mateusz Wysokiński.

 • Uczniowie klas III a i III b  gimnazjum pracowali nad tematem tegorocznej akcji Tygodnia Edukacji Globalnej  : „Razem Dla Pokoju” w  formie spotkania  dyskusyjnego, w trakcie, którego  były omawiane tematy globalnej sytuacja z tego i ubiegłego roku. Przypomnijmy – 2015 rok, a szczególnie druga jego połowa to wydarzenia, o których teraz mówimy jako o europejskim kryzysie postaw obywatelskich wobec sytuacji uchodźców. Trwająca już prawie pięć lat wojna w Syrii, a także inne toczące się na świecie konflikty, zmusiły setki tysięcy ludzi do opuszczenia swoich domów i poszukiwania schronienia w innych krajach. Dlatego też edukacja na rzecz pokoju wydaje się tym działaniem właściwym. Uczniowie po spotkaniu mieli za zadanie w zespołach przygotować plakaty, które miały pokazać społeczności uczniowskiej i dorosłych ważność tego tematu, w ten sposób promować ideę wspólnego działania na rzecz pokoju na świecie.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Dnia 26 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Ślubowanie pierwszoklasistów”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas 0 – III, rodzice i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem uczniów przez starszych kolegów z klasy III. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną podczas której wykazywali się, że są przygotowani do roli ucznia. Zdobywali sprawności w krainie muzyki, miłości, mądrości i pracowitości. Z wszystkich zadań uczniowie klasy pierwszej wywiązali się znakomicie. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, które przeprowadziła Pani Dyrektor. Na zakończenie uczniowie klasy III i rodzice wręczyli uczniom pamiątkowe upominki.

        Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i wspaniałych przyjaźni.

                                                                                        Wych. klasy I – K. Powalska

                                                                                        Wych. klasy III – A. Lewandowska


 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
4,981,565 unikalne wizyty