29 Styczeń 2015 07:14:57
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Liceum
Plan lekcji
Tematy prac i pytania
Nabór elektroniczny
Harmonogram
Zasady rekrutacji
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Tenis formą integracji uczniów

W sobotę 24.01.2015 w Zespole Szkół w Zagoździu odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin.

Celem turnieju była popularyzacja sportu oraz integracja mieszkańców gminy Stanin. W turnieju brało udział  31 zawodników i 18 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych.  Uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu jak i również powalczenia o cenne nagrody które sponsorowali Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz Prezes ANR Leszek Świętochowski.

Zdrowa rywalizacja oraz respektowanie zasad fair play przyczyniły się do stworzenia miłej atmosfery.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie A. Osiak, M. Miernicka, M. Zientara

 

Zwycięzcy turnieju

 

Klasa IV i młodsi (dz)

I miejsce Martyna Gromada

Klasa IV i młodsi (ch)

I miejsce Mateusz Piekut

II miejsce Paweł Jarosiński

III miejsce Miłosz Kachniarz

Klasa V i VI (dz)

I miejsce Aneta Buczyńska

Klasa V i VI (ch)

I miejsce Konrad Redzik

II miejsce Szymon Osiak

III miejsce Arkadiusz Buczyński

Klasa I-III gimnazjum (dz)

I miejsce Natalia Piotrowska

II miejsce Magdalena Sadło

III miejsce Monika Wardak

Klasa I-III gimnazjum (ch)

I miejsce Mateusz Niemczuk

II miejsce Hubert Płatek

III miejsce Damian Goławski

Szkoła ponadgimnazjalna (dz)

I miejsce Katarzyna Cizio

Szkoła ponadgimnazjalna (ch)

I miejsce Cezary Redzik

II miejsce Adrian Gromada

III miejsce Bartosz Czernic

Mężczyźni do 40 lat

I miejsce Przemysław Redzik

II miejsce Mariusz Ciołek

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Fotki Aleksandry Nizio z dedykacją dla ZS w Zagoździu

            W czasie ferii świątecznych miałam przyjemność poznać osobiście zwyciężczynię 5. edycji programu The Voice of Poland Aleksandrę Nizio. Mieszka we wsi Aleksandrów niedaleko Biłgoraja w województwie lubelskim. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką, śpiewa i gra na saksofonie, a jej obecnym celem jest występ w Opolu i nagranie płyty folkowo-rockowej. Aleksandra jest osobą radosną i niezwykle sympatyczną. Zachęca wszystkich młodych utalentowanych ludzi do rozwijania swoich zdolności w różnych dziedzinach i brania udziału w konkursach. Twierdzi, że choć często wymaga to wielu wyrzeczeń, warto realizować swoje marzenia. Trzymamy kciuki za rozwój jej kariery artystycznej i życzymy wielu sukcesów.

 E. Mroczek

XII Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej "Strofy pod Samowarem"

Dnia 13 grudnia 2014 roku w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbył się XII Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej „Strofy pod Samowarem”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Klaudia Świeczak w kategorii szkół podstawowych oraz Adrian Kopeć w kategorii gimnazjów. Cele konkursu: pobudzanie zainteresowania uczniów rosyjską poezją, zapoznanie z wybitnymi rosyjskimi poetami i ich utworami, zachęcanie ucznia do wyrażania własnej ekspresji oraz interpretacji treści poetyckich, demonstracja umiejętności z zakresu rosyjskiej fonetyki i intonacji podczas recytacji wiersza.

 

Justyna Kuryła

Elżbieta Gajownik

       
Propozycja wypoczynku w ferie

Społeczne Stowarzyszenie DIALOG przedstawia ofertę 10 dniowych kolonii zimowych dla dzieci rolników, ubezpieczonych w KRUS dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Kliknij

Integracja klasy IV

Razem łatwiej i milej’ - w I semestrze roku szkolnego 2014/2015 uczniowie klasy IV mieli mnóstwo okazji, aby zintegrować się ze swoimi kolegami i koleżankami.

WIGILIA KLASOWA 19.12.2014

W ostatnim dniu przed przerwą bożonarodzeniową zorganizowaliśmy poczęstunek wigilijny. Jak nakazuje tradycja po wspólnej modlitwie, dzieleniu się opłatkiem i życzeniach usiedliśmy do stołu. W klasie dało się odczuć miłą atmosferę i radość, może dlatego, że jesteśmy już w czwartej klasie i umiemy się właściwie zachować w każdej sytuacji.

 MIKOŁAJKI 05.12.2014

Jesteśmy grzeczną klasą, pewnie dlatego w przeddzień swojego święta tj. 05.12.2014r. odwiedził nas Mikołaj. Cała klasa łącznie z Panią otrzymała wspaniałe upominki. Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie z Mikołajem w następnym roku i obiecujemy, że dalej będziemy grzeczni.

 BIWAK KLASOWY 28.11.2014

Wspólnie zorganizowaliśmy również 7-godzinny biwak dla wszystkich uczniów klasy IV. Celem biwaku było wspólne dekorowanie naszej sali lekcyjnej i ubieranie świątecznej choinki. Dzięki sprytowi oraz pracowitości uczniów szybko się z tym uwinęliśmy i starczyło nam czasu na wspólną zabawę w podchody. Było już ciemno, ale nie przeszkadzało nam to, mieliśmy ze sobą dobre latarki. Wszyscy byli zmęczeni, ale radośni, kiedy już udało nam się wykonać wszystkie zadania i znaleźć wszystkie produkty potrzebne do przygotowania wspólnej kolacji. Nasza kolacja pachniała w całej szkole i była bardzo smaczna, dodatkowego integracyjnego uroku dodawał jej film „Kevin sam w domu”.

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2014

30 września to magiczna data dla chłopców, to ich święto. Dzień Chłopaka został wspaniale przygotowany przez dziewczęta, które doprowadziły każdy szczegół swojego planu do perfekcji. Przez całą godzinę dopisywał wszystkim dobry humor i wspaniała zabawa, a nasi panowie mamy nadzieję, że będą mile wspominać swoje święto.

 OGNISKO KLASOWE 18.09.2014

Na terenie naszej szkoły wydzielone zostały dwie strefy – pierwsza to ognisko i stolik ze smakołykami, druga – miejsce gier, zabaw, rozgrywek sportowych – wszystko po to, aby było smacznie, wesoło i sportowo. Od samego początku słychać było śmiech. Podział na dwie strefy był trafiony. Wszyscy byli razem. Zabawa trwała w najlepsze. Na zielonej trawie było też bezpiecznie. Każde dziecko spędziło czas aktywnie, w grupie z innymi. Rodzice bawili się razem z nami.

Okazało się, że wszyscy jesteśmy mistrzami w pieczeniu kiełbasek. Były pachnące i pyszne.

Na koniec na boisku odbyły się rozgrywki sportowe – mecz piłki nożnej.

Wróciliśmy do domów około godziny 18.00. Wszyscy zmęczeni, radośni i szczęśliwi. Ten czwartek 18 września 2014r. z pewnością będzie dla nas niezapomnianym dniem.

 OGROMNE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM RODZICOM: PANI JOANNIE OSIŃSKIEJ, PANI KATARZYNIE GROMADA I PANI MARZENIE CIZIO, BEZ KTÓRYCH NASZE SPOTKANIA NIE BYŁYBY TAK UDANE. DZIĘKUJEMY!

Justyna Kuryła 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Jasełka 2014
Jasełka 2014

            W dniu 19.12.2014 w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Bóg się rodzi…” przygotowane przez uczniów klas III gimnazjum. Na naszą uroczystość przybył ks. prefekt parafii Jedlanka Roman Siłuch, radni Gminy Stanin: p. Aneta Witkowska, p. Piotr Sawczuk oraz p. Monika Pawlak – przedstawiciel Rady Rodziców.

            Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości oraz śpiewu kolęd, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Pomiędzy śmieszne dialogi i scenki wplecione były słowa wzruszające, religijne, oddające prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel. Goście z zachwytem i radością wsłuchiwali się także w kolędy wykonywane przez chór szkolny prowadzony przez p. Annę Oskrobę-Suśniak.

            Po przedstawieniu ks. prefekt poświęcił opłatek, wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę ” Bóg się rodzi”. Na zakończenie p. Dyrektor Jadwiga Grudzień złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Uczniowie w świątecznych nastrojach udali się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.   

Barbara Fornal

Przedświąteczne pieczenie pierników.
Przedświąteczne pieczenie pierników.

     W dniu 18 grudnia 2014 r. poddając się świątecznej atmosferze,  uczniowie klasy I i III pod kierunkiem opiekunów:  p. Agnieszki Lewandowskiej i p. Haliny Krasuskiej uczestniczyli w zajęciach kulinarnych i spróbowali swoich sił przy produkcji świątecznych pierników. Podzieleni na grupy uczniowie mieli mnóstwo pracy. Widać było, że wielką radość sprawiła im wspólna praca: przygotowanie ciasta piernikowego, wałkowanie, wykrawanie, układanie na blaszkach do pieczenia i pieczenie pierników. Wychowawczynie szczegółowo opisywały każdy etap przygotowania pierników. Na koniec wszystkie smakołyki zostały polukrowane i ozdobione, a następnie z apetytem zjadane przez dzieci. Uczniowie chętnie również częstowali nauczycieli. Pozostałe pierniczki zostały spakowane dla rodziców, aby w świąteczny czas zdobiły stoły wigilijne.

      Zapach korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej szkole i sprowadzał do nas uczniów innych klas, którzy też chcieli zobaczyć jak wygląda pieczenie pierników.

     Celem głównym zajęć było rozwijanie zdolności kulinarnych i artystycznych poprzez naukę pieczenia pierniczków oraz ich dekorowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych.
     Praca w grupie pozwoliła uczniom na włączenie się w życie klasy i zbliżenie się do siebie. Ponadto zajęcia te wprowadziły  w radosny i pełen pozytywnych emocji nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pozwoliły budować miłą i przyjazną atmosferę świąteczną.

 

Agnieszka Lewandowska

Halina Krasuska

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

          12 grudnia 2014r. w ramach realizacji zadań wynikających z ogólnopolskiego konkursu ,,Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń” w Zespole Szkół w Zagoździu odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlance.                                                                   

       Celem organizacji spotkania było przypomnienie uczniom  podstawowych zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia jak również podejmowania działań zapobiegawczych. Prelekcja odbyła się w dwóch grupach wiekowych.

    W klasach I-VI przedstawiciel straży opowiedział uczniom o swojej pracy. Podkreślił, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na pomaganiu ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i usuwaniu zniszczeń spowodowanych przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są rodzaje pożarów i przyczyny ich powstawania oraz sposoby gaszenia. W czasie spotkania prowadzący zwrócił uwagę na wiele zagrożeń w domu z tytułu niewłaściwego użytkowania gazu i prądu. Z uwagi na zbliżające się ferie zimowe, poruszony został temat bezpieczeństwa na akwenach wodnych. Pan strażak zademonstrował jak udzielać pomocy osobie, pod którą załamał się lód.

    Uczniowie klas I-III gimnazjum, zdobyli wiele cennych informacji na temat czadu ,,cichego zabójcy”. Prowadzący omówił przyczyny jego powstawania i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Apelował o obowiązkowym wietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych i przypominał o podstawowych zasadach korzystania z urządzeń gazowych i elektrycznych.

   W szkole podstawowej jak i w gimnazjum, odbyła się prezentacja strojów strażackich używanych w różnych akcjach ratowniczych. Prezes OSP w Jedlance kilkakrotnie przypominał numery alarmowe  i podkreślał, jakich informacji należy udzielić podczas wzywania pomocy.

   W trakcie spotkania uczniowie zadawali prowadzącemu dużo pytań, dotyczących jego pracy. Na zakończenie chętni uczniowie mogli obejrzeć wóz strażacki i podstawowy sprzęt ratowniczy.

Elżbieta Zdunek

Małgorzata Szostek

Wycieczka do Siedlec

„Pośnik” to tytuł widowiska, które obejrzeliśmy w Centrum Kultury i Sztuki podczas wycieczki do Siedlec 16 grudnia 2014r. Spektakl ukazywał zwyczaje, wydarzenia ludowe, rytuały i wróżby praktykowane w Wigilię Bożego Narodzenia.  Między innymi dowiedzieliśmy się, jakie potrawy zgodnie z tradycją powinny znaleźć się na stole podczas wieczerzy wigilijnej oraz jak w tym dniu można wywróżyć sobie przyszłość. Na zakończenie wspólnie z artystami zaśpiewaliśmy zapomnianą kolędę.

            Następnie spędzaliśmy czas na basenach w siedleckim Aquaparku korzystając z przeróżnych atrakcji. Po dwugodzinnej kąpieli bardzo wygłodniali zakończyliśmy wycieczkę w galerii handlowej posilając się w McDonaldzie lub KFC.

            Uczestnikami edukacyjno- rekreacyjnej wycieczki byli uczniowie i uczennice klas II-VI szkoły podstawowej oraz Rodzice i Babcie. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Halina Krasuska i Grażyna Świeczak.

            Mamy nadzieję, że ten wyjazd w atrakcyjny sposób przyczynił się do rozwoju świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, zaś uczniom klasy VI pozwolił odprężyć się przed próbnym sprawdzianem szóstoklasistów.

Kierownik wycieczki: Elżbieta Mroczek

Galeria:

 

 

Biwak - zimowe spotkanie z nauką

12 grudnia 2014 r. odbył się biwak dla klas IV-VI.

pt. ,,Każdy czas jest dobry na naukę”

 Celem spotkania było

- rozwijanie zainteresowań,

- popularyzowanie i propagowanie wiedzy przyrodniczo-matematycznej.

 

Głównym punktem biwaku były pokazy eksperymentów w wykonaniu uczniów, tutaj każdy mógł się poczuć` naukowcem. Ponieważ warunkiem uczestnictwa uczniów w biwaku było właśnie samodzielne przygotowanie doświadczenia.  Poprzez przeprowadzone eksperymenty uczniowie  rozwijali myślenie naukowe i matematyczne w naukach przyrodniczych. 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia:

http://youtu.be/3cYHbUxAW2I

http://youtu.be/vzdazoy9wvA

 

opiekunowie

 Bożena Kiełczykowska  i Joanna Osiak

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

Idą święta...

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia!
Zdrowia i sił do pokonywania codziennych trudności, optymizmu i nieznikającego uśmiechu na twarzy, wytrwałości w dążeniu do celów oraz spełnienia wszystkich marzeń!

 

No i oczywiście WESOŁYCH ŚWIĄT, najlepiej białych... Wink

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 12
· Najnowszy użytkownik: Halina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
2,892,706 unikalne wizyty