19 February 2018 10:57:40
O szkole
· Historia szkoły
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Hymn szkoły
Dokumenty szkolne
· Statut szkoły podstawowej
· Program wych. i profil.
· Pomoc psychologiczno-ped.
Dla uczniów
Kalendarz roku szkolnego
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne PG
Wymagania edukacyjne SP
Pedagog
Strona pedagoga

Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
Kącik informatyczny
Programowanie Scratch Środowisko COdeBlocks C++
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Program promocji zdrowia
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Świadkowie historii
Świadkowie historii

25 stycznia 2018r. uczniowie klas II gimnazjum pod opieką wychowawców, w ramach projektu gimnazjalnego Solidarna Szkoła, zorganizowali spotkanie z osobami, które pamiętają lata 80-te, głównie stan wojenny.
Zaproszeni goście to:
ks. proboszcz parafii Jedlanka -  Piotr Kardas,
p. Janina Goławska – emerytowana nauczycielka,
Dyrektor szkoły - Jadwiga Grudzień 
oraz babcie i dziadkowie uczniów.

Uczniowie rozpoczęli uroczystość od krótkiego montażu słowno- muzycznego, nawiązującego do Dnia Babci i Dziadka, zaczynając od słów: „Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli potrafi szanować rozsądek i  mądrość osób starszych.” Tymi  słowami naszego papieża Franciszka i naszym wystąpieniem chcemy dać odczuć Wam Szanowni Goście- Seniorzy jak bardzo jesteście dla nas ważni, potrzebni i jak bardzo Was kochamy.         
Następnie przedstawili krótko działania podjęte w ramach projektu gimnazjalnego cyt: Od listopada 2017r. realizujemy nasz projekt gimnazjalny

Mamy nadzieję, że pomoże nam on w stawaniu się  ludźmi:

-  solidarnymi  z potrzebującymi pomocy,

-  wrażliwymi na krzywdę drugiego człowieka

-  i  angażującymi się w działanie na rzecz dobra wspólnego.

W pierwszym semestrze skupiliśmy się na realizacji ścieżki  historycznej

- poprzez edukację obywatelską dotyczącą etapów budowania i umacniania demokracji w Polsce współczesnej z położeniem nacisku na historię ruchu „Solidarności” kształtujemy naszą tożsamość historyczną.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim gościom za obecność i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami z okresu PRL-u, a głównie z okresu stanu wojennego.
Uczniowie wprowadzili uczestników spotkania w tematykę stanu wojennego utworem Jacka Kaczmarskiego „Mury”.       

Z relacji świadków gimnazjaliści dowiedzieli się o trudnej sytuacji politycznej lat 80-tych, o osobistych doświadczeniach i przeżyciach gości dotyczących głównie trudów dnia codziennego takich jak:

- wyjazdy do dużych miast,

- robienie zakupów na kartki, stanie w długich kolejkach,

- korzystanie z pomocy z Zachodu w formie „paczek solidarności”.

 
Żywa lekcja historii uzmysłowiła uczniom, że ich dzieciństwo i młodość upływa w zupełnie innej rzeczywistości i atmosferze niż miało to miejsce dawniej; wolnej od zakazów, nakazów, wszelkich ograniczeń.     
Seniorzy zwrócili jednak uwagę na istotne elementy wychowania młodego człowieka, którymi nadal powinny być: praca, czyli stałe obowiązki każdego dziecka i  dyscyplina.

Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze, przy ciepłej herbatce z cytrynką podanej z domowym ciastem, upieczonym przez uczennice.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Iwona Czernic

Plan lekcji

Na naszej stronie został opublikowany nowy plan lekcji.

UWAGA! Plan może jeszcze ulec zmianie

Choinka szkolna - rozkład jazdy autobusu

15.00 Odjazd z Wólki, potem Zastawie-Osada-Gózd

ok. 15.30 Wnętrzne

 

Odjazd

20.00 Wólka przez Gózd

20.50 Wnętrzne

Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagoździu
Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Zagoździu

    Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Babcia i dziadek to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych dniach obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach, dlatego też 19 stycznia przygotowali dla nich uroczyste spotkanie. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na spotkanie z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych.

  W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Jadwiga Grudzień, która serdecznie przywitała przybyłych gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie klasy III swoim powitaniem wprowadzili wszystkich w odświętny nastrój. Po przywitaniu zaproszonych gości, uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swój program artystyczny. Szanowni goście obejrzeli najpierw układy taneczne do piosenek z ,,Krainy lodu”  w wykonaniu dwóch grup tanecznych naszej szkoły. Następnie wystąpili mali aktorzy, począwszy od przedszkola po klasę III szkoły podstawowej. Wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości do babci i wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas, przedstawili scenki o babci i dziadku oraz pięknie zaśpiewali.

   Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Byli pełni uznania dla nich. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy!

   Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom upominki wręczone przez wnuków. Były to kubki z nadrukiem związanym z ich świętem. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

   Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzania czasu oraz bliższego poznania się.
   Uroczystość przygotowały nauczycielki: Iwona Czernic, Halina Krasuska, Agnieszka Lewandowska, Małgorzata Szostek i Barbara Król. Do przygotowań włączyły się również p. Mariola Zientara i Katarzyna Gajowa. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci  jak i dziadków!

Wychowawczynie klas 0-3

 

Zapraszamy do obejrzenia video-relacji:

Oddział przedszkolny 0b

Oddział przedszkolny 0a

Klasa I

Klasa II

Klasa III

Wspólne "Sto lat" dzieci z klas 0b-III

Wywiadówka

W dniu 24.01.2018 r. (środa) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Konkurs "Świąteczne dekoracje"

Anielskie Śpiewanie

W styczniowe niedziele w Domu Kultury w Woli Gułowskiej już od 9 lat rozbrzmiewa „anielskie śpiewanie”. Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek zgromadziła wielu wykonawców reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe oraz placówki kultury z całego powiatu. Wydarzenie odbyło się 7 stycznia.                                         

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Karolina Piskorek, Katarzyna Kiełczykowska oraz Klaudia Świeczak. Dziewczęta zaśpiewały dwa utwory, Mario czy już wiesz oraz Nie było miejsca dla Ciebie. 

Konkurencja była silna, poziom bardzo wysoki, niestety nie udało nam się zdobyć wymarzonych miejsc na podium, mimo to występ stanowczo należy do udanych. Do domu wróciliśmy z dyplomami oraz słodkościami.

Anna Oskroba-Suśniak

Spotkanie wigilijne w Kosutach

Wigilijne spotkania to piękny zwyczaj, tradycja, która jednoczy ludzi. W piątek, 15 grudnia takie właśnie spotkanie wigilijne odbyło się dla osób, które znajdują się pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Staninie. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 120 osób. Miejscem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Kosutach. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów Publicznej  Szkoły Podstawowej w Zagoździu, pod kierunkiem Pani Grażyny Świeczak oraz Anny Oskroba- Suśniak. Organizacją spotkania zajęli się pracownicy GOPS  oraz biblioteki. Całość spotkania poprowadziła Pani Anna Ostrysz  - kierownik GOPS w Staninie. 

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się bożonarodzeniowym  montażem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów z Zagoździa. Słowa jakie padły ze sceny skłoniły do refleksji, a zaśpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły wspaniały, świąteczny nastrój wśród wszystkich uczestników.

Życzenia świąteczne złożyli wszystkim Wójt Gminy Stanin Pan Krzysztof Kazana, Radny Województwa Lubelskiego Pan Marek Kopeć oraz kierownik GOPS  w Staninie Pani Anna Ostrysz.

Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wieczerzy, na stole znalazły się wigilijne potrawy. Kolejnym punktem spotkania było wspólne kolędowanie, które poprowadziły uczennice naszej szkoły. Przy akompaniamencie skrzypiec zaśpiewanych zostało wiele pięknych kolęd i pastorałek.

Niewątpliwie wydarzenie to było wyjątkowe, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy mogliśmy poczuć magię tych świąt oraz ich niepowtarzalną atmosferę. Spotkanie to było z pewnością okazją do wielu wzruszeń i emocji, wzajemnym zbliżeniem, lekcją miłości, zadumy i refleksji.

 

Grażyna Świeczak

Anna Oskroba - Suśniak

Wolontariat

 Promując ideę wolontariatu na terenie naszej szkoły  8 grudnia odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Krótki montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z Panią Anną Oskroba-Suśniak. Głównym celem spotkania było wytłumaczenie czym  jest wolontariat, kto może zostać wolontariuszem. Zależało nam na tym aby pokazać uczniom naszej szkoły  jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Chcieliśmy uświadomić wszystkim jak wiele szczęścia można darować drugiemu człowiekowi wykonując  nawet drobny gest w jego stronę, jak wiele radości może sprawić dawanie pomocy.                                                   

 Nasza szkoła stawia dopiero pierwsze kroki w wolontariacie, mamy nadzieję, że za rok na kolejnym apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza będziemy mogli już pochwalić się wspaniałymi dokonaniami.

Anna Oskroba-Suśniak

Po raz pierwszy w filharmonii wycieczka do Lublina

8 listopada uczniowie Publicznych Szkół Podstawowych z Zagoździa, Zastawia oraz Wnętrznego wspólnie wybrali się na wycieczkę do Lublina. Przygodę z tym pięknym miastem rozpoczęliśmy pod Zamkiem Królewskim skąd ruszyliśmy na spacer po Starym Mieście oraz Placu Litewskim. Naszym punktem docelowym była Filharmonia Lubelska  im. Henryka Wieniawskiego. W filharmonii wysłuchaliśmy koncertu Pieśni Legionowe – 150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego w wykonaniu chóru męskiego. 

Wyjazd ten był wspaniałą okazją do obcowania z kulturą, wszyscy do domu wrócili bogatsi o nowe doświadczenie.

Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy zechcieli pomóc w opiece nad uczniami, Pani Małgorzacie Zientara, Pani Annie Wardak oraz Pani Edycie Bieleckiej.

Anna Oskroba-Suśniak

Październik i listopad z piosenką patriotyczną
Październik i listopad z piosenką patriotyczną

Nasz chór szkolny od kilku lat uczestniczy w różnych uroczystościach patriotycznych, dzięki czemu posiadamy bogaty repertuar pieśni patriotycznych.   W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Aktywny Trzeciak do Trzebieszowa na Wieczór z piosenką patriotyczną, który odbył się 22 października. Chór reprezentowały cztery uczennice: Julia Krasuska, Weronika Czajka, Dominika Wołoszka oraz Aleksandra Ostrysz. Naszym zadaniem było poprowadzenie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wszyscy zebrani aktywnie i chętnie śpiewali razem z nami, co nas bardzo cieszyło. Organizatorzy już teraz zaprosili nas do występu za rok.    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

http://www.trzebieszow.gmina.pl/wieczor-z-piosenka-patriotyczna-stow-aktywnych-trzeciak-fio-lubelskie-lokalnie/#more-3746

Kolejny nasz koncert pieśni patriotycznych odbył się 11 listopada w Kościele Parafialnym w Jedlance. Nie po raz pierwszy wystąpiliśmy w tym kościele, jednak po raz pierwszy przygotowaliśmy oprawę muzyczną całej mszy świętej, co było dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Po mszy zaśpiewaliśmy kilka pieśni, wysłuchało nas bardzo dużo osób, cały kościół był wypełniony. Po występie Ksiądz Proboszcz Piotr Kardas miał dla nas słodką niespodziankę, za którą serdecznie dziękujemy.

Anna Oskroba - Suśniak

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Nowości w bibliotece3
Nowości w bibliotece4
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.40 - 11.25
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15
· Najnowszy użytkownik: Pedagog
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
5,585,220 unikalne wizyty