23 June 2017 12:05:45
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Program promocji zdrowia
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Ankieta
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
WYCIECZKA DO WARSZAWY

            Dnia 07 czerwca 2017r odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej oraz  opiekunowie.

            Podczas podróży mogliśmy podziwiać piękne widoki zza szyby autokaru. Kiedy już dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy zwiedzać naszą piękną stolice. Rozpoczęliśmy owe zwiedzanie od Starego Miasta. Kolejnym punktem zwiedzania był pokaz ręcznego robienia lizaków i cukierków - Manufaktura Cukierków. Na początku pracownik Manufaktury opowiadał nam jak robi się lizaki i cukierki. Następnie pan robił masę na lizaki i „kolorował” barwnikami. Pani, ze zrobionej masy pokazała jak skręcić lizaka, następnie każdy z nas zakręcał dla siebie. Uczniowie wbijali w nie patyczki. Pani wkładała je do folijek i zawiązywała piękną wstążeczką.

            Kolejną atrakcją było ZOO. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt, poznaliśmy ich historię, pochodzenie i zwyczaje.

            Po takim dniu pełnym wrażeń, przyszedł czas na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie w Mc Donald’s. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

            Wycieczka do Warszawy to naprawdę niesamowite przeżycie. Jest tam tyle ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Polecam wszystkim odwiedzenie Warszawy. Gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Małgorzata Miernicka

TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY W PIŁKĘ NOŻNĄ

9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Zagoździu na boisku odbył się TURNIEJ MIĘDZYKLASOWY W PIŁKĘ NOŻNĄ drużyn mieszanych. Rywalizację otworzył mecz  uczniów klasy czwartej i szóstej.

Celem turnieju było integracja uczniów oraz umiejętność gry faire play.

Sędziowie w składzie: Marcin Chojecki, Konrad Wardak, Mateusz Rendzio oraz publiczność uznali, że gra była bardzo wyrównana. Wszyscy świetnie się bawili i trzymali kciuki za swoją drużynę. Dziękujemy publiczności za doping.

 Najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Wysokiński. 

Mistrzami Szkoły Podstawowej zostali uczniowie z klasy VI

Gratuluję wszystkim sportowcom i życzę dalszych sukcesów.

Organizator - Mariola Zientara

Gminny Konkurs Plastyczny

Zespół Szkół w Zagoździu                                                  Zagoździe, dn. 14 czerwca 2017r

 

Gminny Konkurs Plastyczny

W ramach realizacji programu kampanii profilaktycznej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Zespole Szkół w Zagoździu odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży”.

Tematyka konkursu dotyczyła propagowania  zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień i podejmowania zachowań ryzykownych.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Jeleńca, Zastawia, Stanina, Wnętrznego i Zagoździa.

Na konkurs wpłynęło 38 prac. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób uwidocznili problemy dotykające młodych ludzi  związane głównie z uzależnieniami od komputera i środków psychoaktywnych.

Ogłoszenie wyników konkursu poprzedził występ klasy IIIa z Publicznego Gimnazjum w Zagoździu. Uczniowie pod kierunkiem p.Iwony Czernic przygotowali inscenizację poświęconą HIV i AIDS,  w której przedstawili sytuację młodego człowieka dotkniętego tą chorobą i zachowania innych ludzi, począwszy od najbliższej rodziny, przyjaciół, a skończywszy na  obcych osobach spotkanych na ulicy.

Po wzruszającym i bardzo wymownym występie przystąpiono do ogłoszenia wyników.  Pani dyrektor Jadwiga Grudzień wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu.

W kategorii szkoły podstawowej klas IV – VI wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce- Dawid Syryjczk (Jeleniec)

II miejsce- Szymon Wietrak (Zastawie)

III miejsce- Patrycja Rosłoń (Wnętrzne)

Wyróżnienia: Martyma Kłoda i Patrycja Skwarek (Stanin), Oliwia Kowalska (Zastawie)

W kategorii gimnazjum:

I miejsce- Dominika Wietrak  (Zagoździe)

II miejsce- Wiktoria Bączek (Zagoździe)

III miejsce- Natalia Świeczak (Zagoździe)

Wyróżnienia: Natalia Bajura i Martyna Osiak (Zagoździe)

 

Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe zakupione z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie.

Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursu: p. Beata Łazuga – pedagog szkolny ze Stanina, p. Elżbieta Komorek – pedagog szkolny  z Jeleńca i p. Agnieszka Kania, p. Agnieszka Sawczuk – n-l plastyki w Zastawiu i Zagoździu oraz p. Magdalena Wiśniewska ze szkoły we Wnętrznem.

Jesteśmy pełni nadziei, że treści ukazane sposób obrazowy przez uczniów, korzystnie wpłyną na postępowanie każdego odbiorcy. 

Organizator konkursu: pedagog szkolny- Małgorzata Szostek

 

Kurs autobusu

Kurs autobusu w dniu 23.06.2017r.

 Przyjazdy

7.50  -Wnętrzne

8.15 – Kij

8.35  -Wólka Zastawska

Nagrody Wójta Gminy Stanin

  Rozdanie nagród  Wójta Gminy Stanin odbędzie się  25 czerwca 2017 r.(niedziela) o godz.14. plac obok Urzędu Gminy w Staninie.

Zaproszenie

Zmiana planu

UWAGA!

Od 14 czerwca (środa) obowiązuje nowy plan lekcji. Aktualny plan lekcji znajduje się na szkolnej stronie WWW.

Piknik naukowo-zdrowotny

 7 czerwca 2017 roku klasa II a Publicznego Gimnazjum uczestniczyła w  festynie podsumowującym projektu edukacji prozdrowotnej  „Czas na Zdrowie”

Cel „Czas na zdrowie”  to :  

  • popularyzacja idei zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

 W programie odbyły się  :

  • pokaz filmów o tematyce zdrowotnej ” Śmietnik w mojej głowie”, to zestaw  filmów edukacyjnych, które omawiają o  stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania w lekki i zabawny sposób, co pozwala na zrozumienie problematyki przez widzów należących do różnych grup wiekowych.
  • spotkanie z miłośnikiem zdrowego stylu życia, który omawiał problematykę, nadmiernej ilości  czasu  spędzanego z komputerem 
  • spotkanie z przedstawicielem PUIK i prezentacja sposobu funkcjonowania oczyszczalni ścieków i uzdatniania wody
  • konsultacje z dietetykiem
  • spotkanie z lekarzem
  • spotkanie z przedstawicielami Sanepidem, którzy pokazywali uczniom sposób zachowania po substancjach psychoaktywnych, uczniowie mogli założyć symulator i zobaczyć jak alkohol i narkotyki wpływają na
  • warsztaty kulinarne, gdzie uczniowie piekli chleb, robili sałatki oraz desery, które potem w miłej, przyjaznej atmosferze zjedli wspólnie przy tzw. „szwedzkim stole”

 

Wiedza zdobyta w czasie pobytu na pikniku na temat zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

 

Joanna Osiak –wychowawca klasy II a


Piknik Naukowy

W sobotę 3 czerwca 2017 grupa 34 uczniów była na wycieczce w Warszawie na 21  Pikniku Naukowym organizowanym prze Centrum Naukowe Kopernik i Polskie Radio.

21  Piknik poświęcony został  wiedzy o Ziemi.

Celem wycieczki  było upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez oglądanie i uczestnictwo czynne w  ciekawych eksperymentach i doświadczeniach – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Na poszczególnych stanowiskach edukacyjnych uczestnicy mogli się dowiedzieć, jaka jest  powierzchnia Ziemi, ile o jej  wnętrzu wiemy? Jak tę wiedzę wykorzystujemy? Jak dbamy o naszą planetę i jak ją rujnujemy? Czego dobrego i czego złego możemy się po niej spodziewać?

Odwiedzając  Piknik Naukowy poznaliśmy wiele nowych faktów, bez których znajomości bylibyśmy tylko nieproszonymi gośćmi na powierzchni Ziemi. Gdy jednak je poznamy – możemy się poczuć jak gospodarze Ziemi. Nauczmy się, jak o nią  dbać i wykorzystywać jej możliwie najlepiej, przez długie tysiące lat.

Uczniowie uczestnicząc w Pikniku mogą zrozumieć i poznać naukę, patrząc na nią, jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, w ten sposób  mogą się  zainspirować  do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

 

Organizatorzy wycieczki:

Joanna Osiak, Bożena Kiełczykowska

 

V Jubileuszowy Turniej Tańca Nowoczesnego w Świdrach
V  Jubileuszowy Turniej  Tańca Nowoczesnego w Świdrach

6 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  V  Jubileuszowym Turnieju  Tańca Nowoczesnego w Świdrach w trzech kategoriach i odnieśli sukcesy.

W kategorii najmłodszej dzieci zdobyły wyróżnienie. Tańczyli: Natalka Kuryła , Zuzia Król , Malwinka Kucharska , Wiktoria Szcześniak , Nikola Cienkowska , Wiktoria Świętochowska, Wojtek Król, Filip Rosa, Emilka Pogonowska,  Alicja Szcześniak, Dominika Muszyńska, Ola Kachniarz.

W kategorii średniej  uczniowie zdobyli III miejsce. Tańczyli: Amelka Czernic, Amelka Ostrysz, Maja Szewczak, Ula Pogonowska, Ala Matuszewska, Maciek Gac, Kacper Gryczon.

W kategorii duety wyróżnienie zdobyli: Amelia Czernic i Maciek Gac. Byli jedynym duetem w swojej kategorii.

Wszyscy uczniowie otrzymali medale i nagrody rzeczowe, drużynowo zdobyli  puchary i dyplomy.

Dziękujemy Pani Wioli Stachanowicz za przygotowanie Tancerzy, rodzicom za pomoc w organizacji dojazdu na turniej, organizatorom za miłe przyjęcie i pyszny jubileuszowy tort.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku J
 https://youtu.be/_6YwnVs5AjQ

 

Iwona Czernic

Gimnazjada
Gimnazjada

W tym roku z okazji Dnia Dziecka zostaliśmy zaproszeni
na XV Gimnazjadę do Radoryża Smolanego.

W dniu 01 czerwca czekały tam na nas różnorodne rozgrywki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy zadowoleni z dużą ilością miłych wspomnień oraz nagrodami:

I  MIEJSCE:

Karolina Piskorek i Klaudia Świeczak – konkurs piosenki żołnierskiej

Patrycja Kurowska – konkurs z języka angielskiego

Patryk Stasio i Mateusz Cizio – konkurs  żonglerka piłki nożnej w parach

 

II MIEJSCE:

Dominika Wołoszkakonkurs gra w bilard

Adam Szcześniak – konkurs szybkiego pisania na komputerze

 

III MIEJSCE:

Magdalena Sadło i Patryk Pieniak – konkurs policyjny sprawnościowy tor przeszkód

Wiktoria Bączek, Aleksandra Gromada, Kamil Świętochowski, Kacper Ławecki – turniej piłki plażowej

 

Organizatorzy zapewnili nam nie tylko dobrą zabawę ale także wyjątkowe nagrody i ciepły posiłek.

 

                                                                                                                      Opiekunowie:                    Barbara Kachniarz

                                                                                                                                                                       Mariola Zientara

                                                                                                                                                                       Andrzej Osiak

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Nowości w bibliotece3
Nowości w bibliotece4
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
5,312,306 unikalne wizyty