22 Lipiec 2014 11:19:12
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Liceum
Plan lekcji
Tematy prac i pytania
Nabór elektroniczny
Harmonogram
Zasady rekrutacji
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Uroczystość pożegnania III klas gimnazjum

                Otwierajcie śmiało nowe rozdziały życia, pod takim hasłem przebiegała uroczystość pożegnania gimnazjum przez trzecioklasistów.

Na uroczystość przybyli:  Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, dyrekcja szkoły, przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Łukowie i Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Łukowie,  nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowania.

Aby tradycji stało się zadość, po słowach powitania, uroczystość rozpoczęto przepięknym układem poloneza, w pierwszych parach zatańczyły wychowawczynie obu klas: Elżbieta Gajownik i Iwona Czernic. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, w którym zaprezentowali ostatnią lekcję o trudnej sztuce tworzenia siebie. Przepiękne recytacje i popisy wokalne sprawiły, że zaproszeni goście i rodzice nie szczędzili słów uznania.

Następnie pani dyrektor Jadwiga Grudzień wręczyła nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i za stuprocentową frekwencję. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Wszyscy uczniowie stali się absolwentami Publicznego Gimnazjum w Zagoździu po odebraniu świadectw.

Po części oficjalnej uczniowie przygotowali niespodziankę w formie prezentacji multimedialnej i filmu, w których podsumowali swój trzyletni pobyt w gimnazjum. Wielkim zaskoczeniem było wniesienie przepięknych tortów, które dziewczynki z obu klas same upiekły i udekorowały w ramach zajęć kulinarnych.

Wszyscy świetnie się bawili  przy dyskotekowej muzyce.

Zespół "Tańczące Nutki" w Warszawie

Dnia 09.06.2014 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Zagoździu wyruszyli na wycieczkę do Warszawy, gdzie czekały na nich liczne atrakcje.

Pierwszą z nich były zajęcia z instruktorem „Małego Inżyniera”, p. Agatą Grudzień, podczas których dzieci same mogły przeprowadzać ciekawe doświadczenia.

Miały możliwość wykonania nieskomplikowanych doświadczeń: pompowanie balonu w nietypowy sposób, malowanie na mleku bez zastosowania farb,
a także odbyły podróż do niskich temperatur.  

W krainie zimna uczniowie zamrażali róże oraz kurczyli balony w ciekłym azocie.

Dzieci podczas wyjazdu do Warszawy poznały także historię kolei w Muzeum. Szczególnie interesujące nie tylko dla dzieci, ale również i dla opiekunów wycieczki okazały się eksponaty w skansenie starych lokomotyw.

Osobowy parowóz, lokomotywa parowa i wiele innych modeli rozbudziło wśród uczestników wycieczki ogromne zainteresowanie.

Poznali konstrukcję parowozu pośpiesznego, zajrzeli do przedziałów sypialnianych, służbowych i spacerowali długim korytarzem.

Ciekawym podsumowaniem wycieczki była wizyta w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

W sali tradycji uczniowie wysłuchali genezy, zapoznali się z zadaniami i współpracą międzynarodową ŻW.

Powrót do domu również minął w miłej i wesołej atmosferze. Rozbawieni i uśmiechnięci śpiewali głośno piosenkiJ

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następny taki wyjazd. 

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 27.06.2014r. w sali gimnastycznej ZS w Zagoździu odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Przyjazdy autobusu:

7.45 – Grudź

8.15 – Kij

8.25 – Wólka Zastawska

Szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego

Sukces klasy V w konkursie GWO!
Sukces klasy V w konkursie GWO!

Ogólnopolska gra czytelnicza Między nami czytelnikami to konkurs zorganizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, do udziału w którym zgłosiły swój udział klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej, przyjmując nazwy:

Klasa 6a - Mole książkowe

Klasa 5a - Fani przygody

Klasa 4a - Tropiciele akcji

25 lat wolności – pamiętamy!

04. czerwca w naszej szkole odbyły się „Lekcje wolności”, podczas których  rozmawialiśmy o trudnych czasach PRL-u, „Solidarności” i jej wpływie na obalenie komunizmu w naszym kraju. Doszliśmy do wniosku, że wolność jest bardzo ważna. Podczas przerw ze szkolnego radiowęzła  rozbrzmiewały „Muzyczne wspomnienia z PRL-u”. Aby uczcić ten dzień przygotowaliśmy również „apetyczne” flagi z truskawek i bitej śmietany. Na zakończenie zajęć  odbyła się ich degustacja.  Po takiej lekcji uczniowie z pewnością  na zawsze zapamiętają słodki smak wolności. 

Lekcje z natury

        Uczniowie klasy II pod opieką p. Haliny Krasuskiej brali udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska „Małe czy duże przyda się naturze – różnorodność biologiczna i działania na rzecz ekosystemów”. Jednym z elementów kampanii był program „Lekcje z natury”. Udział w programie zobowiązywał do wykonania różnorodnych zadań związanych ze środowiskiem w klasie i w terenie. Zrealizowano z dziećmi 10 zajęć edukacyjnych - pięć zajęć w terenie, pozostałe pięć w klasie. Po wykonaniu zadań i zdobyciu odpowiedniej liczby punktów otrzymaliśmy wybraną nagrodę – Interaktywną mapę ,,Zwierzęta świata”.

         Ciekawe, dostosowane do nowej podstawy programowej zadania pozwoliły wprowadzić dzieci w fascynujący świat różnorodności biologicznej. Zajęcia prowadzone w oparciu o udostępnione scenariusze i materiały dydaktyczne pozwoliły dzieciom odkryć i zrozumieć, jak ważna jest różnorodność biologiczna świata, nauczyły się dostrzegać tę różnorodność w najbliższym otoczeniu i chronić ją. Dzieci nie tylko dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, ale również doskonale się przy tym bawiły.

Halina Krasuska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Adrian odebrał nagrodę z rąk ministra!

1 czerwca 2014 r. Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Janusz Piechociński wręczył nagrody laureatom konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości, zorganizowanego przez Urząd Patentowy RP oraz Polską Akademię Dzieci.

            Wśród nich znaleźli się dwaj uczniowie z naszej szkoły: 

  • Jakub Chudzyński kl. 5- projekt Nartonoga
  • Adrian Kopeć kl. 6- autor dwóch projektów: Mini diaks, Mieszadełko

            Zwycięzcy otrzymali Mini Patenty Urzędu Patentowego, atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez liczne instytucje i przedsiębiorstwa wspierające konkurs oraz zaproszenie do udziału w krajowych i międzynarodowych konkursach naukowych i warsztatach.  

            Po uroczystej ceremonii wieńczącej konkurs oraz występach artystycznych zaproszeni goście mogli bezpośrednio zapoznać się z projektami, prototypami i opisami nagrodzonych wynalazków i gier prezentowanymi na specjalnie przygotowanej ekspozycji.

            Szkoła otrzymała Dyplom Ambasady Szkolnych Wynalazców za wspieranie kultury technicznej, promowanie postaw innowacyjnych uczniów, zachęcanie ich do twórczego myślenia oraz podejmowania prób praktycznego wykorzystywania wiedzy. Ponadto otrzymaliśmy dwa vouchery dla grupy dzieci: na warsztaty „Ukręć SAM lizak” do realizacji w Manufakturze Cukierków oraz wizytę w studiu telewizyjnym.

Opiekun konkursu Elżbieta Mroczek.

Nauka na "Narodowym"
Nauka na "Narodowym"

Popularyzowanie nauki to najlepsza z możliwych inwestycja w młodych ludzi.


31 maja mimo, że to sobota, dzień wolny od zajęć lekcyjnych, uczniowie klasy V i VI  pod opieką  Bożeny Kiełczykowskiej i  Joanny Osiak  wyruszyli na wyprawę do Warszawy, gdzie na Stadionie Narodowym odbywał się już po raz 18 Piknik Naukowy- największa w Europie impreza popularnonaukowa promująca nauki ścisłe Przy piknikowym stole Centrum Nauki Kopernik dzieci  mogły zobaczyć bardzo ciekawe  pokazy związane z tematem tegorocznego pikniku, czyli: CZASEM. Nie tylko takie dosłownie połączone  z pomiarem czasu, ale też naszym zegarem biologicznym, starzeniem się komórek, tym co się dzieje, kiedy komórka nie umiera, ale namnaża się. Mogły  zbudować prosty model zegara słonecznego, zapisać swoje imię hieroglifami, pismem klinowym, chińskimi znakami i innymi systemami zapisu języka mówionego. Uczniowie uczestniczyli również  w pokazach podczas, których mogli zobaczyć drużynę robotów podczas meczu piłkarskiego. Skorzystali z doświadczeń chemicznych, eksperymentów optycznych, zabaw z laserem i zajęć z matematyki. Największą jednak atrakcją, która mogli zobaczyć na własne oczy  był prezentowany na płycie Stadionu Narodowego - gigantyczny samochód Bloodhound SSC, który w 2016 roku ma bić rekord prędkości - ponad 1600 km/h.

IV Powiatowy Konkurs Literacko- Plastyczny "Artystyczne inspiracje"

Patrycja Strzyżewska z kl. IIa została laureatką IV Powiatowego Konkursu Literacko- Plastycznego "Artystyczne inspiracje". Zajęła II miejsce za wiersz "Jestem..." 

Jestem jak wiatr...

Nie do zatrzymania.

Jestem jak gwiazda...

Spełniam marzenia.

Jestem jak kropla deszczu...

Żyję tylko chwilą.

Jestem jak zagadka...

Nie odgadniesz mnie łatwo.

Jestem jak powietrze...

Beze mnie nie da się żyć.

Jestem jak nadzieja...

Tak łatwo mnie stracić.

Święto najukochańszych "Dzień Matki"

Dnia 26 maja 2014r. w naszej szkole było uroczyście obchodzone święto najukochańszych osób – Dzień Matki.

Z tej okazji uczniowie klas szkoły podstawowej, dzieci oddziału przedszkolnego i zerówki zaprosiły swoje mamy do szkolnej sali gimnastycznej, aby obejrzały przygotowaną część artystyczną.

Rozpoczął szkolny zespół „Tańczące Nutki” tańcem i piosenką. Następnie uczniowie poszczególnych klas oraz przedszkolaki recytowali wiersze i śpiewali piosenki poświęcone mamom.

Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty, laurki, kwiatuszki, złożyły życzenia i zaśpiewały 100 lat! Na twarzach mam pojawiło się wzruszenie i uśmiech.

Podsumowaniem uroczystości był słodki poczęstunek i wesoła zabawa przy muzyce. Rodzice oraz dzieci uczestniczyli w konkursach i tańcach przygotowanych przez kolorowego Klauna i jego asystentów. Miła atmosfera wypełniła salę po brzegi, a uśmiech na twarzach dzieci i mam pozostał do końca dnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

BIP
Dziennik elektroniczny
Biblioteka szkolna
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki
Licznik
Już tylko

do końca wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 12
· Najnowszy użytkownik: Halina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
1,513,950 unikalne wizyty