29 November 2015 09:38:54
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Uroczystość 11 listopada

             W nawiązaniu do 97. Rocznicy wydarzeń historycznych, które są tak bardzo ważne dla każdego obywatela Polski, co roku mamy bardzo bogaty program obchodów tych uroczystości.

Przede wszystkim flagi przyozdabiają budynek naszej szkoły. Pracownicy również pamiętają o tym aby pokazać jak ważne jest to święto poprzez wywieszenie barw narodowych. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowują uroczystą akademię aby przypomnieć społeczności szkolnej o tym jak Polacy na czele z Józefem Piłsudskim walczyli o wolność naszego kraju. Każdego roku poczet sztandarowy wraz z opiekunem uczestniczy w gminnych obchodach 11 listopada. W tej  mszy świętej bierze udział wielu naszych uczniów, podczas której modlimy się za walczących i poległych w naszej gminie. Chór szkolny wyjeżdża do kościoła parafialnego a w późniejszym terminie korzysta z zaproszenia do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przez Dyrektora Muzeum Regionalnego  w Siedlcach, aby dopełnić obchody dnia 11 listopada.

          Staramy się bardzo aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach najważniejszego dnia w życiu każdego patrioty.

Tenis stołowy

 

W dniu 5  listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Wojcieszkowie odbył się Powiatowy Turniej w tenisa stołowego.

Z radością informujemy, że  uczniowie naszej szkoły  zajęli wysokie miejsca  w tym turnieju. 

I miejsce – Konrad Redzik z klasy I b

IV  miejsce –Arek Buczyński z klasy I b

VII miejsce –Łukasz Pieniak z klasy III b

Dziękujemy za godne  reprezentowanie  naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych!!

opiekun Andrzej Osiak

Szkolny turniej piłki siatkowej

W dniu 07.11.2015 r. - w sobotę  na sali gimnastycznej odbył się międzyklasowy turniej w piłkę  siatkową. Do turnieju zgłosiło się  sześć  klas gimnazjum. Bardzo miłym zaskoczeniem była wysoka frekwencja publiczności na „trybunach”. Do boju naprzeciw siebie stanęły następujące zespoły:                           

I a – I b  1 : 3

II a- II b 3 : 0

III a- III b 1 : 3

Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a o końcowej kolejności zadecydował bilans setów w poszczególnych spotkaniach oraz bezpośrednie wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Ostatecznie najlepszym zespołem w roku szkolnym 2015/2016 została drużyna  klasy III b w składzie-Weronika Michalak, Daniel Muszyński, Karol Błaszczyk, Mateusz Niemczuk, Łukasz Pieniak, Mateusz Redzik.

Taki turniej pokazuje aktualny poziom siatkówki  w szkole, także pozwala wykazać się zdolnym uczniom, którzy nie ćwiczą na co dzień tej dyscypliny sportowej. Pozwala również ,,wyłowić’’ do reprezentacji szkoły nowe talenty siatkarskie.  

organizator Andrzej Osiak

we współpracy z  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Magdaleną Rosłoń

Webinarium w naszej szkole

Dnia 06.11.2015 (piątek) odbyło się w naszej szkole webinarium w ramach projektu ''Nienawiść!Jestem przeciw ''. Rozpoczęło się o godzinie 10:00. Wzięli w nim udział uczniowie klas II wraz z wychowawcami. Prowadzone było przez dziennikarkę Gazety Wyborczej- Justynę Suchecką.

Prowadząca poruszyła temat manipulacji w mediach. Uczniowie dowiedzieli się, że nie należy sugerować się nagłówkami artykułów prasowych. Często na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia z prawdziwych zdarzeń, ale ze sfałszowanym komentarzem. Dziennikarka poradziła, jak sprawdzić, czy, informacja jest prawdziwa. Pani Justyna poruszyła temat uchodźców. Pokazała wiele materiałów świadczących przeciw uchodźcom. Później jednak udowadniała, że te informacje były fałszywe. Zachęcała do pomocy. Na koniec był czas na zadawanie pytań przez chat. Webinarium zakończyło się o godzinie 11:00. Uczniowie opuścili klasę wzbogaceni o wiedzę na temat manipulacji w mediach i o uchodźcach. Wychowawacy klas wraz z uczniami dziękują Pani Justynie Sucheckiej za przeprowadzenie seminarium.

Klasa IIa i IIb wraz z wychowawcami

Pamiętamy...

Dnia 30 października w naszej szkole odbył się apel poświęcony uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Była to okazja do zastanowienia się nad własnym życiem i jego jakością, nad śmiercią i przemijaniem.

 „Wszystko przemija, wszystko jest w ruchu,
każda godzina jak garstka puchu.
I ty, człowieku, ciągle się zmieniasz,
rodzisz się, żyjesz, potem umierasz.
Gdzie jest sens, gdzie jest cel, jaki kres życia?
Boże - Ty to wiesz, więc mów, bo pytam, gdzie jest sens?
Sensem jest miłość, celem Ty - Panie.
Śmierć to nie nicość, lecz zmartwychwstanie.
I po to człowiek został stworzony,
żeby przez życie mógł być zbawiony,,.

Uczniowie klasy III b przypomnieli nam co jest sensem i celem życia człowieka. Przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, żołnierzom i wszystkim bliskim.

Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

„Żyj tak, abyś przy śmierci się cieszył, gdy wszyscy będą smutni”.

 

                                                                                                       Barbara Fornal

Twoje dane - Twoja sprawa
Twoje dane - Twoja sprawa

 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego

„Twoje dane - Twoja sprawa.

Program jest skierowany do nauczycieli i uczniów, którzy chcą podnieść poziom wiedzy i kształtować pozytywne nawyki w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych. Będzie on realizowany przez cały rok szkolny 2015/2016. Poprzez podejmowane działania chcemy uświadomić uczniom, rodzicom i nauczycielom znaczenie ochrony danych osobowych we współczesnym świecie oraz kształtować pozytywne, świadome i odpowiedzialne postawy.

Inicjatywa edukacyjna realizowana jest przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. 

Projekt: Zielnik

Projekt: Zielnik

Cel:

podstawa programowa z biologii

UCZEŃ

  • Obserwuje i nazywa typowe organizmy lasu, łąki, pola uprawnego (4.3),
    • Podaje przykłady roślin i zwierząt hodowanych przez człowieka (1.8),
    • Rozpoznaje i nazywa niektóre rośliny (w tym doniczkowe) zawierające substancje trujące lub szkodliwe dla człowieka (1.9).

Czas trwania: czerwiec – wrzesień

Uczestnicy: 35 uczniów z  kl. IIIa, IIIb, IIa

Efekt: Publiczna prezentacja wykonanych prac.

 

Opiekun projektu: Grudzień Jadwiga


Galeria:

Pasowanie na ucznia

23 października 2015 r. odbyła się  uroczystość ślubowania kl.I. W uroczystości udział wzięli pani dyrektor Jadwiga Grudzień, rodzice, nauczyciele, uczniowie kl. 0-III.

Przebieg uroczystości:

  • wprowadzenie uczniów klasy I przez rodziców;
  • część artystyczna w wykonaniu uczniów  kl. I i kl.III;
  • pasowanie przez panią dyrektor na ucznia kl. I;
  • wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów przez wychowawczynię klasy panią Barbarę Król ;
  • wręczenie upominków przez rodziców i uczniów kl. III.

Na zakończenie uroczystości wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Z okazji tej uroczystości rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek.

Życzymy uczniom kl.I samych sukcesów w nauce.

 

Wychowawca kl.I-Barbara Król

 

Śladami bohaterów

Kontynuując lekcję patriotyzmu rozpoczętą w naszej szkole Miesiącem Patrona, udaliśmy się z gimnazjalistami do Warszawy na wycieczkę pod hasłem: „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”.

            Najpierw odwiedziliśmy Sejm. Uczniowie wysłuchali historii polskiego parlamentaryzmu. Pani przewodnik opowiedziała nam, na czym polega praca posła. Podała wiele ciekawostek związanych z funkcjonowaniem polskiego parlamentu: gimnazjaliści dowiedzieli się, które miejsca zajmują ważne osobistości w państwie, dlaczego marszałek stuka trzy razy laską marszałkowską przed rozpoczęciem i na zakończenie obrad, jaka jest rola pań stenotypistek.  Zostaliśmy oprowadzeni po salach sejmowych, obejrzeliśmy tablicę upamiętniające posłów pomordowanych w czasie II. wojny światowej oraz tablicę z nazwiskami ofiar katastrofy smoleńskiej.

            Następnie udaliśmy się do Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha, które znajduje się w podziemiach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Obejrzeliśmy etiudę „Twarze zamęczonych i wieczny płomień” oraz prezentację interaktywną przedstawiającą trasę, jaką z Pawiaka na Szucha pokonywały ciężarówki z więźniami. Uczniowie obejrzeli również cele m. in. tzw. „tramwaje”, czyli cele zbiorowe, w których więźniowie czekali na przesłuchania, czasem po kilka dni i nocy. Nie wolno im było w tym czasie ze sobą rozmawiać ani zasnąć. Za złamanie zakazu byli dotkliwie bici.

To właśnie w jednej z cel w alei Szucha na ścianie odkryto napis- wyryty przez jednego z więźniów, obecnie często przytaczany w literaturze historycznej i patriotycznej:


„Łatwo jest mówić o Polsce

Trudniej dla niej pracować
Jeszcze trudniej umrzeć
A najtrudniej cierpieć”


W jednej z sal odtworzono pokój dyżurującego gestapowca, w którym dokonywano przesłuchań. Znajdują się tam: podręczne narzędzia tortur wykorzystywane przez Niemców, m. in. drewniany kozioł do bicia więźniów. Na biurku leżą rozłożone akta, pistolet oraz maszyna do pisania, w której wałek wkręcony jest protokół z przesłuchania, a obok stoi wieszak, na którym wisi płaszcz, czapka oraz pas z kaburą pistoletu.

            Więzienie na Pawiaku było kolejnym punktem naszej wycieczki.  Uczniowie mieli możliwość wysłuchania grypsów pisanych do swoich bliskich przez więźniów. Mogli również przeczytać historie więźniów zamieszczone na planszach. Zadumać się na chwilę nad ogromnym cierpieniem i ofiarą, jaką ci ludzie złożyli ze swego życia Ojczyźnie. Wielu z nich, mimo bardzo wymyślnych metod torturowania fizycznego i psychicznego stosowanego przez hitlerowców, nigdy nie wydało swoich współtowarzyszy- tak jak Rudy- bohater naszej lektury. 

            Na koniec tej części wycieczki oddaliśmy cześć poległym bohaterom na wojskowych Powązkach.

            Była to ważna lekcja historii dla naszych gimnazjalistów.

             Po popołudniu przyszedł czas na odpoczynek i posiłek w centrum handlowym. Dzień zakończyliśmy seansem w kinie Cinema City. Obejrzeliśmy film z gatunku science – fiction traktujący również o młodych bohaterach, którzy nie wahają się poświęcić dla swoich przyjaciół.  Nadrzędnymi wartościami w ich życiu są honor, braterstwo i odwaga, a walka o godne życie, prawdę i dobro to ich główny cel. 

            Żywimy nadzieję, że podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zastanowić się nad tym, co tak naprawdę w życiu się liczy.

 

Opiekunowie:

Anna Kobojek

Agnieszka Mućka

Galeria:

Dzień Patrona

05 października 2015 r. w Zespole Szkól w Zagoździu odbyła się uroczystość Dnia Patrona Szkoły. Licznie przybyli zaproszeni goście.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy od wyjścia pod pomnik i złożenia hołdu poległym bohaterom z okolic Zagoździa. Następnie udaliśmy się do szkoły, aby wziąć udział w dalszej części spotkania. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa: „Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.”

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas III gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Kobojek.  Do stworzenia scenariusza posłużył tekst pamiętnika Joanny Ostrowskiej pt.:”Tak musiało być”. Uczniowie zaprezentowali sceny z życia szkoły i jej Patrona- Stanisława Grafika. W rolę Joanny Ostrowskiej wcieliła się Magdalena Rosłoń, w rolę Grafika – Bartosz Kępka, Grafikową zagrała Aleksandra Kachniarz, sołtysa odegrał Mateusz Redzik, dwóch Niemców- Karol Błaszczyk i Rafał Stefaniak. Współczesnym narratorem, który przenosi nas w tę opowieść z lat wojennych była Agata Kiełczykowska.    O oprawę muzyczną całości zadbała p. Anna Oskroba- Suśniak wzbogacając występ oryginalnymi utworami bardzo trafnie dobranymi do scenariusza. Po części artystycznej głos zabrali: p. dyrektor Jadwiga Grudzień, p. Ryszard Grafik- syn Patrona, p. Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz p. Zofia Mateńko – przedstawiciel ZNP . Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, zwróciła uwagę na hasło przyświecające całości, podkreślając, że dziś nie trzeba już poświęcać życia dla innych, ale w różny sposób można  pomagać innym ludziom. Być patriotą dziś – to być uczciwym człowiekiem szanującym innych ludzi.

Przemówienie pana Grafika było szczególne- mówił o swoim wzruszeniu sceną pojmania swego ojca przedstawioną przez uczniów. Opowiedział nam o tej chwili jeszcze raz, bo jako dziecko był jej świadkiem. Bezcenne to było dla nas wszystkich przeżycie.

Pan Wójt podkreślił zalety naszego Patrona, jako człowieka godnego naśladowania. Powiedział o ogromnym wzruszeniu, jakie zaobserwował w oczach pana Grafika w czasie inscenizacji. Również nie krył swojego poruszenia prezentowanymi scenami.

Pani Zofia Mateńko zaznaczyła, że bardzo ważne jest, aby kultywować pamięć o naszych lokalnych bohaterach.

                Następnie proboszcz parafii Jedlanka-  Piotr Kardas - odprawił mszę świętą w intencji Patrona i całej społeczności szkolnej, w której wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Za przygotowanie oprawy mszy św. odpowiedzialna była pani Barbara Fornal.  Ksiądz w homilii dobitnie podkreślił, że warto mieć w życiu określony system wartości; wiedzieć, do czego się dąży. Należy pamiętać też o tym, że nie można żyć tylko dla siebie.

Wiedzą to z pewnością nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Zagoździu. Wielu z nich zaangażowało się w przygotowanie tej podniosłej uroczystości:

Dzięki zaangażowaniu p. M. Zientara poczet sztandarowy godnie reprezentował nasząszkołę od momentu wyjścia pod pomnik aż po uroczystą celebrację mszy św.

Dekoracje zostały przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Sawczuk. Pani Grażyna Świeczak wykonała wystawę książek opowiadających o czasach II. wojny św, znajdujących się w szkolnej bibliotece. Sala gimnastyczna została również udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów pod okiem wychowawców- znalazły się na nich wartości propagowane w życiu przez naszego Patrona.  Oprawą multimedialną całości zajął się pan Janusz Fijał, pomocą służył również pan Andrzej Osiak.

Za rok czeka nas setna rocznica obchodów istnienia szkoły- już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów do udziału w projekcie pomysłu naszej pani dyrektor Jadwigi Grudzień- zaproponowała ona wydanie książki pt.: „Stu absolwentów na 100- lecie szkoły”- wszystkich chętnych do zamieszczenia w niej swojego życiorysu zapraszamy do współpracy.

Wycieczka do Lichenia

Dnia 15 października uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Grupa liczyła 42 osoby  z klasy I- III gimnazjum.

Pierwszego dnia  po zakwaterowaniu się w Domu Pielgrzyma ,,Arka” zwiedzaliśmy  Bazylikę, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej. Uczniowie byli  pod ogromnym wrażeniem Sanktuarium. Następnie udaliśmy się na wieżę,  gdzie uczniowie pokonując 762 schodki dotarli
na tarasy widokowe, by podziwiać panoramę Lichenia i okolic. Po zdobyciu wieży udaliśmy się
na Golgotę, tam wspólnie rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej.

Drugiego dnia po śniadaniu i porannej Mszy Świętej zwiedzaliśmy podziemia bazyliki, kościół Św. Doroty oraz Dom Papieski.

Po wykwaterowaniu udaliśmy się w drogę powrotną. Po wyjeździe z Lichenia zatrzymaliśmy się
w lasku grąblińskim, znanego z objawień Matki Bożej. Po przejściu krętymi ścieżkami lasu udaliśmy się w dalszą podróż do domu.

W drodze powrotnej, po wspólnej modlitwie umilaliśmy sobie czas śpiewem, dzięki czemu podróż minęła szybko, w miłej i przyjemnej atmosferze.

Myślę, że wycieczko-pielgrzymka była niezwykle udana oraz, że wszyscy uczestnicy będą ją mile wspominać.

Opiekunowie:

Barbara Fornal

Halina Krasuska

Iwona Krasuska

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
3,919,136 unikalne wizyty