22 February 2017 02:30:59
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Program promocji zdrowia
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Ankieta
Ankieta2
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu mający na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Tegoroczne obchody DBI przypadły 7 lutego.

W naszej szkole już przed feriami nauczyciele zajęć komputerowych przeprowadzili zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zorganizowali również szkolny konkurs „Bezpieczny Internet”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych klas.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy I-III

I miejsce:J akub Wołoszka klasa I SP

II miejsce: ex aequo: Julia Świętochowska klasa II SP, Wojciech Brodzik klasa I SP

III miejsce: ex aequo: Aleksandra Kachniarz klasa II SP, Paulina Świętochowska klasa III SP

Kategoria klasy IV- VI

I miejsce: ex aequo Dawid Sawczuk klasa V SP , Daria Świętochowska klasa V SP

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Kachniarz

Wycieczka do Siedlec klas drugich gimnazjum

Dnia 16 lutego 2017 roku uczniowie klasy II a i II b gimnazjum uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Siedlec.

  Dzień pełen wrażeń zaczęliśmy od „spotkania ze sportem”: część osób wybrało zabawę  na lodowisku,  kilku uczniów  zdecydowało się na kąpiele w basenie.

  Następnie przeszliśmy do budynku Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego,  spotkaliśmy się  tam z p. dr  Ryszardem Kowalskim - miłośnikiem  przyrody, wykładowcą,  zastępcą dyrektora Instytutu Biologii UPH,  który oprowadził nas po salach ćwiczeniowych, gdzie studenci mają laboratoria, zapoznał nas z systemem edukacji na studiach, a następnie zasiedliśmy w auli i wysłuchaliśmy bardzo ciekawej prelekcji nt. „ekologia wokół nas”, Prelegent w bardzo obrazowy i dowcipny sposób opowiedział nam o znaczeniu biologii w życiu człowieka. Kolejny punkt programu to  kino, gdzie obejrzeliśmy film muzyczny „La La Land”,  który  ma już siedem Złotych Globów, co jest wynikiem rekordowym.

  Po tak napiętym planie wycieczki wszyscy zgłodnieli, dlatego  odwiedziliśmy nieodłączne miejsce każdej wycieczki szkolnej, jakim jest McDonald’s. i galerię handlową, aby  „pobuszować na wyprzedażach.” Zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni, pełni wrażeń, wróciliśmy wieczorem do domu.

Sprawozdanie z Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin

W sobotę, 4 lutego 2017 r. został rozegrany  Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Zagoździu. Turniej był skierowany do dzieci i młodzieży wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców.

            Tegoroczne zawody rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia przez Panią Dyrektor Jadwigę Grudzień. Następnie rozlosowano kolejność rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Do turnieju  przystąpili zawodnicy w czterech kategoriach, a mianowicie: szkoły  podstawowe, gimnazja, ponadgimnzajalne oraz open. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 5 stołów. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w Turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

            Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez Zespół Szkół w Zagoździu

 i wyrażamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.

 

Laureaci wszystkich kategorii w  Turnieju  Tenisa  Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stanin:

Szkoła Podstawowa (dziewczęta):

 1. Magdalena Osińska
 2. Martyna Gromada

Szkoła Podstawowa (chłopcy):

 1. Paweł Jarosiński
 2. Jakub Stępniewski
 3. Adrian Orzechowski

Gimnazjum (dziewczęta): 

 1. Magdalena Sadło
 2. Dominika Goławska
 3. Paulina Syk

Gimnazjum ( chłopcy): 

 1. Arkadiusz Buczyński
 2. Patryk Pieniak
 3. Łukasz Kachniarz

Szkoły Ponadgimnazjalne (dziewczęta): 

 1. Izabela Łazuga
 2. Aneta Buczyńska
 3. Paulina Orzechowska

Szkoły Ponadgimnazjalne (chłopcy):

 1. Mariusz Suchodolski
 2. Damian Goławski
 3. Mariusz Dawidek

 

OPENi: 

 1. Arkadiusz Królak
 2. Konrad Redzik
 3. Cezary Redzik

 

            Dziękujemy  p. Wójtowi Krzysztofowi Kazanie i p. Markowi Kopciowi - Urząd Marszałkowski  za atrakcyjne nagrody rzeczowe  oraz p. Dyrektor ZS Grudzień Jadwidze za udostępnienie sali sportowej i wsparcie organizacyjne imprezy. 

         Organizatorami byli: p. Andrzej Osiak, p. Mariusz Ciołek i p. Małgorzata Miernicka. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował: pan Krzysztof Kazana - Wójt Gminy Stanin.

Powiatowy turniej tenisa stołowego

W dniu 8 luty 2017 r. odbyły się powiatowe zawody w tenisa stołowego w Wojcieszkowie.

Nasza szkołę reprezentowały dwie drużyny.

Magda Sadło i Aneta Buczyńska  zajęły II miejsce.

Konrad Redzik i Arek Buczyński zajęli I miejsce.

Obie drużyny zakwalifikowały się do zawodów rejonowych, które odbędą się w Borkach w dniu 15.02.2017 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun Andrzej Osiak

W poniedziałek 06.02.2017 r. odbyła się wycieczka uczniów szkoły podstawowej do Siedlec

Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce uczestnicy obejrzeli musical „Selfie z Alicją w Krainie Czarów” w reżyserii Iwony Marii Orzełowskiej. Spektakl opowiadał historię dziewczynki, która z powodu nadmiaru obowiązków rodziców czuje się samotna i opuszczona. Alicja w poszukiwaniu przyjaciół zaczyna nadużywać sieci internetowej i telefonu komórkowego. Jej historia ukazała nam, że przesadne używanie komputera i telefonu komórkowego, gier komputerowych oraz innych mediów może mieć zgubne skutki dla naszej psychiki.

Młodzi adepci Teatru Tańca Caro przekonywali widzów o konieczności szukania siebie, szukania własnej drogi, "ścieżki serca" znaczonej szachownicą Jasności i Ciemności, Dobra i Zła. Musical dostarczył wielu wrażeń miłośnikom tańca, piosenki i różnorodnych form teatralnych. Na koniec mogliśmy zrobić sobie selfie z aktorami.

            Po tej duchowej uczcie skorzystaliśmy z lodowiska, gdzie wszyscy poczuli się w swoim żywiole. Niektórzy wyjeżdżali na taflę odważnie i samodzielnie, inni w „towarzystwie” pingwinów, ale wszystkim dopisywał świetny humor. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki zarówno nowicjuszy, jak i zaawansowanych łyżwiarzy.

            Po takiej zaprawie nasze apetyty wzrosły wielokrotnie, dlatego udaliśmy się na posiłek do miejscowej galerii. Zadowoleni i syci mogliśmy w drodze powrotnej popisywać się swoimi talentami muzycznymi, oczywiście przy pomocy płyt pana Lewandowskiego, naszego zaprzyjaźnionego kierowcy. Już czekamy na następny taki wyjazd.

E. Mroczek

Teatr Cieni

W ramach zajęć artystycznych prowadzonych w trzeciej klasie gimnazjum, uczniowie przygotowali etiudy teatralne. Lekcje zostały przygotowane w oparciu o zadania wykorzystujące wyobraźnię i kreatywność uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na grupy 3-4 osobowe. W teatrze cieni odegrali jedną z wylosowanych bajek Ignacego Krasickiego.

Film "Teatr Cieni"

Szkolny dzień dawcy szpiku kostnego - akcja Komórkomania

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

Dlatego w dniu 31 stycznia 2017 roku podczas zebrania z rodzicami oraz wśród nauczycieli na terenie Zespołu Szkół w Zagoździu odbyła się ogólnopolska akcja Komórkomania .              

 Celem  było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego wśród całej społeczności szkolnej oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.

Akcja została przeprowadzona  w ramach realizacji szkolnego programu „Trzymaj formę” przez klasę II a gimnazjum pod opieką wychowawcy.                                                                          

Plan lekcji

UWAGA! Plan uległ zmianie!

Rozkład jazdy autobusu w dniu 30 stycznia 2017 r. 

6.55 – Zastawie zakręt 

7.15 – Kij

7.35 –Wólka Zastawska

8.20 - Wnętrzne

CHOINKA 2017

Oficjalną część CHOINKI 2017 w niedzielę 15 stycznia rozpoczęły uczennice z klasy V, które swoim układem tanecznym do przeboju „Last Christmas” wprowadziły nas w świąteczno – noworoczny nastrój.

Przedszkolaki z grupy 0b również wykazały się swoimi artystycznymi zdolnościami.

„Crazy Frog” – ten szalony taniec rozśmieszył wszystkich do łez.

Następnie przenieśliśmy się do krainy bajek i baśni, mieliśmy możliwość przypomnieć sobie najpiękniejsze, najbardziej znane i lubiane bajki, chociaż w nieco innej wersji, a to wszystko za sprawą złych wróżek. Jaś, Małgosia, Czerwony Kapturek, Wilk, Baba Jaga, Kot w Butach oraz Siedmiu Krasnoludków – Ci wszyscy bohaterowie pogubili się w różnych bajkach. Na szczęście Król Baj sprawił, iż wszystko wróciło do normy. Dlatego pamiętajmy, aby uważnie czytać wszystkie książki, żeby nam też bohaterowie nigdy się nie pomieszali J.

W dalszej części mogliśmy podziwiać artyzm naszego zespołu tanecznego. Najmłodsi zaprezentowali taniec Renifera Rudolfa, który marzy o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Tancerze z grupy średniej to załoga elfów, która pakowała Mikołajowi słodkie cukrowe laski do schrupania. Uczennice gimnazjum wystąpiły jako czirliderki zagrzewające do świątecznych zakupów i porządków.

Na koniec uczennice klasy V ukazały nam iluzję w swoich czarno – białych strojach, publiczność nie mogła wyjść z podziwu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia na YouTube.

 https://www.youtube.com/watch?v=bXC5DnsBKgE

 

Kuryła Justyna

Mroczek Elżbieta

Kiełczykowska Bożena

Ferie

Bezpieczny Internet

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
5,071,804 unikalne wizyty