15 December 2017 07:25:57
O szkole
· Historia szkoły
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Hymn szkoły
Dokumenty szkolne
· Statut szkoły podstawowej
· Program wych. i profil.
· Pomoc psychologiczno-ped.
Dla uczniów
Kalendarz roku szkolnego
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne PG
Wymagania edukacyjne SP
Pedagog
Strona pedagoga

Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
Kącik informatyczny
Programowanie Scratch
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Program promocji zdrowia
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Mikołajkowa wycieczka dla przedszkolaków

  W dniu 7 grudnia 2017 r. dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b wraz z rodzicami wybrały się na mikołajkowy wyjazd do kina w Siedlcach na film pt. „Pierwsza gwiazdka”, który wprowadził dzieci w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Bardzo uważnie śledzili losy osiołka Bo, który po wielu przygodach dotarł z Józefem i Maryją do Bożonarodzeniowej stajenki, w blasku pierwszej gwiazdki. W drodze powrotnej z kina grupa zatrzymała się na posiłek w restauracji Mc’Donalds. Dzieci były zadowolone z otrzymanych tam mikołajkowych masek oraz balonów. Następnie udaliśmy się do w Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie, by miło i aktywnie spędzić ten mikołajkowy dzień. Przez dwie godziny dzieci korzystały z sali zabaw oraz z poczęstunku w postaci frytek. Dzieci, a także rodzice okazali zadowolenie z wyjazdu. Opiekunami grup były: Halina Krasuska i Krystyna Redzik.

 

Mikołajkowe spotkanie z policjantem

6 grudnia 2017r. odbyło się mikołajkowe spotkanie przedszkolaków, dzieci z kl. I – III i klas starszych z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału Ruchu Drogowego – st. aspirantem Sławomirem Dołęgą oraz mł. aspirantem Waldemarem Komstą, które zorganizowała p. Krystyna Redzik.

   Tematem spotkania było przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci na drodze. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci z kl. 0a, 0b i kl. II pod kierunkiem p. Haliny Krasuskiej, p. Krystyny Redzik oraz p. Małgorzaty Szostek przygotowały krótką część artystyczną, podczas której zaprezentowały swą wiedzę z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym numerów alarmowych, za co wszyscy nagrodzili małych artystów gromkimi brawami.

   Następnie odbyła się prelekcja gości na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, zasad postępowania z obcymi dorosłymi ludźmi, czy z nieznanymi zwierzętami, zwracając przy tym uwagę na właściwe postawy zachowań wobec tych zagrożeń. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię tam, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej. Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Poinformował również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

   Bardzo miłym akcentem spotkania było wejście mikołaja przy piosence ,,Idzie Święty Mikołaj”. Przyniesione przez niego prezenty zaskoczyły dzieci. Były to kamizelki odblaskowe z imionami dzieci i elementami odblaskowymi, które wręczyli im panowie policjanci i dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.

   Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci, a uzyskana wiedza na pewno wszystkim się przyda.
  Wspólne zdjęcie było podsumowaniem tej niecodziennej wizyty.        

Mikołajkowa przygoda
Mikołajkowa przygoda

W tym roku uczniowie klas I- IV musieli być naprawdę grzeczni, ponieważ Mikołaj zabrał ich na wycieczkę do Warszawy! Nasza młodsza młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik. 

  W tym niezwykłym miejscu, skrywającym tajemnice nauki, mogli eksperymentować do woli. Odkryli między innymi ile wody da się z nich wycisnąć, z jakich pierwiastków składa się ludzkie ciało, obejrzeli jak wygląda mózg ludzki podczas badania tomografem, ile bakterii zasiedla ludzkie ciało.

  Podczas tej wyprawy wszyscy staliśmy się odkrywcami i badaczami, a nawet … eksponatami. Uczniowie badali, bowiem możliwości swojego organizmu- funkcjonowanie zmysłów, szybkość reakcji, sprawność, własne ograniczenia i możliwości. Przenieśliśmy się również w przestrzeń iluzji optycznych- w półmroku badaliśmy tajemnice skrywane przez światło.

Oprócz zdobywania wiedzy, wystawa oferuje zwiedzającym naukę empatii. Nasi uczniowie mieli okazję przekonać się, na jakie trudności napotykają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Odwiedziliśmy również Planetarium, w którym najpierw odbyliśmy lot na Marsa, a potem obejrzeliśmy film o astronautach. Wiemy już, że niełatwo podróżować w przestrzeni kosmicznej, gdyż czyha tam wiele niebezpieczeństw. Astronauci muszą pokonać wiele własnych ograniczeń, aby móc odbyć podróż międzyplanetarną.

Oczywiście, aby tradycji wycieczkowej stało się zadość, na koniec udaliśmy się na posiłek do restauracji Mc’Donalds.

Opiekunami wycieczki były panie:  Agnieszka Lewandowska,  Barbara Król,  Małgorzata Miernicka i Anna Kobojek.

Andrzejki 2017
Andrzejki 2017

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

30 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa Andrzejkowa integrująca uczniów zarówno tych młodszych jak i tych starszych.

Uczniowie losowali wróżby, a wróżki przepowiadały przyszłość.

W trakcie zabawy odbyło się podsumowanie konkursu na najciekawsze i najbardziej oryginalne przebranie. Jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zdobyli

Klasy I – III –Aleksandra Kachniarz

Klasy IV – VII – Maciej Gac

Gimnazjum – Maciej Redzik 

Dekoracja sali dodawała tajemniczości całej scenerii.

Uczestnicy zabawy mogli skorzystać z bufetu, w którym uczniowie serwowali gofry, frytki, napoje i ciasteczka.

Imprezę przygotowali uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką wychowawców.

Koncert profilaktyczny
Koncert profilaktyczny

1 grudnia 2017 r. po raz kolejny w naszej szkole gościł zespół „Mała Orkiestra Dni Naszych”, który zaprezentował dwa koncerty profilaktyczne.

Podczas spektaklu „Małe piosenki o wielkich sprawach” młodszym dzieciom zostały przekazane ważne życiowe prawdy. Artyści mówili i śpiewali o przyjaźni, szacunku dla innych ludzi, o pomaganiu słabszym, o opiece i odpowiedzialności za swoje własne zwierzątko, a także o prawidłowym zachowaniu się na jezdni. Podczas koncertu dzieci brały aktywny udział w śpiewaniu, konkursach i dialogach z artystami. Była to edukacja przez uśmiech, humor i zabawę.

Drugi koncert dla starszej młodzieży szkolnej odbył się pod hasłem „Nie dla przemocy”. Artyści tekstami piosenek i krótkimi prelekcjami zwrócili uwagę uczniom, że każda forma przemocy to przestępstwo. Zasygnalizowali również, że ci którzy stosują przemoc okazują słabość i często sami byli lub są ofiarami przemocy. Innym ważnym tematem, poruszanym podczas koncertu, była przyjaźń i jej znaczenie w walce z przemocą. Otaczanie się prawdziwymi przyjaciółmi jest receptą na właściwe funkcjonowanie w społeczności szkolnej. 

https://youtu.be/UEUNGo6paEE 

https://youtu.be/6Nt4NtuzVoM 

https://youtu.be/afP2FUajIzg 


KONKURS ARTYSTYCZNY ŚWIĄTECZNE DEKORACJE 2017

GÓRA GROSZA
GÓRA GROSZA

Rozpoczęła się akcja GÓRA GROSZA 2018- ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU!

99 rocznica odzyskania niepodległości
99 rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada tradycyjnie w Tuchowiczu zostały zorganizowane obchody Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotę pod budynek OSP w Tuchowiczu przybyły poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Bajura, Aneta Buczyńska, Monika Białach, Paweł Piotrowicz, Karol Cizio oraz absolwentka naszej szkoły Inga Kurek.  

Po ustawieniu się w odpowiednim szyku, ruszyliśmy pochodem do kościoła parafialnego na Mszę Świętą a tuż po niej wszyscy uczestnicy uroczystości, w asyście pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej przeszli pod pomnik upamiętniający poległych za Ojczyznę aby złożyć wiązanki kwiatów.

 

           Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu
                         dowozu dzieci na uroczystość.

                                                                                                          Mariola Zientara

Próbny egzamin gimnazjalny w klasie 3 w roku szkolnym 2017/2018

terminy przeprowadzenia poszczególnych części egzaminu:

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA – 22 listopada 2017 r.

z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

Godz. 9.00

z zakresu języka polskiego

 

CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA – 23 listopada 2017 r.

z zakresu przedmiotów przyrodniczych

Godz. 9.00

z zakresu matematyki

 

JĘZYK ANGIELSKI / JĘZYK ROSYJSKI– 24 listopada 2017 r.

poziom podstawowy

Godz. 9.00

poziom rozszerzony

 
"Bo życie bez przyjaciół jest jak pączek bez dżemu"

                Biwak klasy czwartej, który odbył się 17 listopada, miał na celu wyrabianie w uczniach samodzielności , wdrażanie do podejmowania własnych inicjatyw,  a przede wszystkim dobrą zabawę i integrację. Naszym zadaniem było również wykonanie zdjęć na konkurs o przyjaźni.

 Uczniowie miło spędzili czas. Najpierw odbyły się rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej. Uczniowie rozegrali dwa mecze: w piłkę nożną i ręczną. O dziwo- wynik nie był dla nikogo istotny- liczyła się wspólna zabawa!

 Potem, po krótkim odpoczynku, przygotowaliśmy kolację, a na deser sałatkę owocową.  Mamy Oli i Maćka przygotowały dla nas pyszne ciasta, a Ala pięknie udekorowane babeczki.  Pojedliśmy więc smacznie i zdrowo. (Nikt- zgodnie z umową- nie przyniósł chipsów, coca- coli ani innych niezdrowych przekąsek. )

Z pełnymi brzuchami obejrzeliśmy film o prawdziwej, bezwarunkowej  przyjaźni, która potrafi zdziałać cuda. Dreszczyku emocji dostarczyły nam legendy z naszego regionu. Chętne osoby czytały swoją ulubioną historię. Były to między innymi:  „Zmora”, „Na bieli”, „Tomasowa Górka”, „Tajemnica młyna w Wólce Zastawskiej”, „Przerażające spotkanie”.  Atmosfery niezwykłości dodawał fakt, że czytaliśmy je w zupełnych ciemnościach- oświetlając tekst latarką.

A na koniec taka oto puenta:

„Czas, to najpiękniejszy podarunek, jaki możemy dać drugiemu człowiekowi”.

 

Wychowawca klasy czwartej

Anna Kobojek

Niepodległość - trudne słowo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zagoździu

na specjalne Zaproszenie Pana Sławomira Kordaczuka -  zastępcy dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach wzięli udział w obchodach 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Pod kierunkiem  Pani Anny Oskroba – Suśniak uczniowie zaśpiewali wraz z siedlecką publicznością zgromadzoną w sali muzeum 24 pieśni patriotyczne.

Udział w obchodach to dla uczniów  lekcja historii, która ma na celu kształtowanie postaw społecznych i obywatelskich, budzenie wrażliwości na święta narodowe oraz emocjonalne tworzenie więzi z Ojczyzną.

J. Grudzień

 

Niepodległość - trudne słowo.
Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?
Kto mi wytłumaczy?
Tak to słowo - bardzo ważne.
Jeśli słuchać umiesz
To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.

Ref.: Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego. (bis)

Czasem ktoś Ci nie pozwoli cieszyć się swobodą
i zamieszka bez pytania w twoim kraju z tobą.
Potem bardzo się panoszy, rządzi i wymaga.
Wreszcie mówi, że tak lepiej, że tobie pomaga.

Ref.: Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego

Tak poznałam, zrozumiałam słowa najważniejsze.
Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze
Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze
.

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Nowości w bibliotece3
Nowości w bibliotece4
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.40 - 11.25
5. 11.35 - 12.20
6. 12.30 - 13.15
7. 13.20 - 14.05
8. 14.10 - 14.55
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15
· Najnowszy użytkownik: Pedagog
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
5,456,847 unikalne wizyty