19 October 2019 01:46:42
O szkole
· Historia szkoły
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Hymn szkoły
Dokumenty szkolne
· Statut szkoły podstawowej
· Program wych. i profil.
· System pomocy psych.-ped.
· Strategia działań wych.
· Regulamin świetlicy szk.
· Regulamin monitoringu
Dla uczniów
Kalendarz roku szkolnego
Rekrutacja
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania
Wykaz podręczników
Wymagania edukacyjne
Dowóz uczniów
Kursy autobusu
Regulamin dowozu i odwozu w r. szk. 2019/2020
Pedagog szkolny
Godziny pracy
Rekrutacja
Ankieta
Kącik informatyczny
Programowanie Scratch Środowisko CodeBlocks C++ Gimp
Kurs C++
Paint
Baltie 3
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Grafika w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: szkola.zagozdzie@stanin.pl
Dzień Patrona
Dzień Patrona

            4 października 2019 r. świętowaliśmy po raz kolejny Dzień Patrona. Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło: „Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”- cytat  ów został zaczerpnięty z publikacji „Tuchowicz- dzieje parafii i okolicy”, w której został umieszczony jako motto.  Książka autorstwa pani Magdaleny Bilskiej i pana Michała Świdra stała się inspiracją do stworzenia scenariusza naszej akademii poświęconej zarówno osobie Patrona, jak i naszej małej Ojczyźnie. Fragmenty książki odczytane przez rodziców wzbogaciły naszą wiedzę o dziejach najbliższej okolicy. Przepiękne recytacje wierszy w wykonaniu młodzieży przybliżyły słuchaczom świat najważniejszych wartości: Boga, rodziny i Ojczyzny. Uczniowie przypomnieli również życiorys Patrona – Stanisława Grafika, podkreślając jego bohaterstwo, wierność głoszonym ideałom, ale przede wszystkim ofiarność i miłość do drugiego człowieka.

            Dzień Patrona łączy naszą lokalną społeczność. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od uczczenia pamięci poległych za wolną Ojczyznę pod pomnikiem znajdującym się na terenie szkoły. Uczniowie i goście złożyli kwiaty, zapalili znicze. Następnie przeszliśmy do budynku.

Pani dyrektor Joanna Osiak powitała zebranych, a szczególnie przybyłych gości, rodziców nauczycieli i uczniów. Podczas uroczystości miło nam było gościć: państwa Stefanię i Ryszarda Grafików, panią Barbarę Świętochowską- wieloletnią dyrektor szkoły oraz inicjatorkę nadania szkole imienia Stanisława Grafika, księdza kanonika- proboszcza parafii Jedlanka- Piotra Kardasa, panią Magdalenę Bilską- autorkę książki „Tuchowicz- dzieje parafii i okolicy”, władze gminy: Pana Wójta Sławomira Rzymowskiego i dyrektora ZEAS-u Sebastiana Ignaciuka, panią Zofię Czubek - przewodniczącą Rady Gminy, pana Marka Kopcia, panią Zofię Mateńko przewodniczącą koła emerytów i rencistów nauczycieli z Gminy Stanin-  oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół p. Agnieszkę Sawczuk, p. Ewę Mućka i p. Janusza Sobiecha oraz nauczycieli emerytów z naszej szkoły: p. Elżbietę Mroczek, p. Urszulę Brauła, p. .Janinę  Goławską

     Po wysłuchaniu młodzieży nasi goście zabrali głos. Wyrazili swoje uznanie dla społeczności szkolnej  za kultywowanie pamięci tak wielkiego człowieka, jakim był Stanisław Grafik. Pan Ryszard- syn Patrona ze wzruszeniem wspominał chwile spędzone w Zagoździu oraz osoby blisko  związane z jego ojcem. Na zakończenie uroczystości celebrowana była Msza Św. w intencji Patrona oraz społeczności szkolnej.

Była to dla nas wszystkich niezapomniana lekcja historii.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie spotkania to: p. Anna Kobojek, p. Anna Oskroba–Suśniak, p. Joanna Stańczuk, p. Bożena Kiełczykowska, p. Barbara Król, p. Barbara Fornal.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowanie uroczystości:                                

 p. A. Świętochowskiej, p. B. Oskroba, p. A. Gac, p. A. Brodzik, p. A. Kucińskiej, p. S. Wardak,  p. J. Mućka

Dzień Patrona 2019

Przemówienie Dyrektora Szkoły w Dniu Patrona Szkoły.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie, Szanowni Rodzice, Szanowni Emeryci, Drogie Dzieci! Szanowni Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Grafika w Zagoździu!

Dziękuję bardzo  za przyjęcie zaproszenia i witam Państwa na dzisiejszej uroczystości. Dzisiejszy dzień  jest najważniejszym dniem w naszym szkolnym kalendarzu , a ta wyjątkowa uroczystość jest kolejnym etapem tworzenia szkolnej  tradycji i rytuału .Dla naszej społeczności szkolnej jest to chwila radości, dlatego, jak to w zwyczaju jest, chcemy tę radość dzielić z innymi, szczególnie z naszymi przyjaciółmi – a więc z Wami nasi drodzy goście!

Szanowni Państwo!

W życiu każdego człowieka są chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń.
Mamy wówczas okazję do rozpamiętywania tego, co było, co jest i mamy też okazję do snucia wizji tego, co będzie. Każda okazja jest dobra, aby spotkać ludzi, których myśli i wspomnienia wiążą się z naszą szkołą. Święto Patrona to czas przywoływania w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli. Ta także czas wzruszeń. Powrót do szkoły to, bowiem powrót do tego, co ocalało, jako obraz najpiękniejszych lat życia. 

 Dzisiejszy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy zawsze jest Uczeń, duszą szkoły jest Nauczyciel, wsparciem – Rodzice, a dumą Absolwenci!

W dzisiejszym świecie w znacznym stopniu zmieniły się warunki życia, ale ciągle człowiek i jego otoczenie stanowią wspólnotę. Taką najbliższą każdemu z nas jest wspólnota rodzinna. Każda ma swoją przeszłość, własną historię przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Tworzy się więź pomiędzy członkami rodziny, która sprawia, że z nią się identyfikujemy. Święto Szkoły-Dzień Patrona !, traktujemy jak Święto rodzinne, jest ono okazją do sympatycznych spotkań, jak w domu, w gronie najbliższych.

      Drodzy Uczniowie!

Pamiętajcie, że w dzisiejszym świecie trzeba być odważnym i mądrym.
Odważnym – by być wiernym samemu sobie i kierować się własnymi zasadami, podejmować ciągle nowe wyzwania.
Mądrym – by nie dać się zwieść temu co powierzchowne i nietrwałe.

Życzę Wam,  abyście zrozumieli słowa Cypriana Kamila Norwida:

„Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba widzieć, skąd się wyszło".  

 Nasza szkolna rodzina jest  dumna, że od 19 lat jej Patronem jest Wielki Człowiek Stanisław Grafik! Człowiek, który swoim życiem wskazywał drogę następnym pokoleniom – drogę do sukcesu i zwycięstwa. Myślę, że wszyscy chcemy odnosić sukcesy, zwycięstwa, ale pamiętajmy, że nic nie mamy za darmo, musimy na to zapracować, znosić trudy nauki, znoje codziennego życia, podejmować różne decyzje, tak jak to robił nasz Patron.
Bierzmy przykład ze Stanisława Grafika:
–  Był dobrym człowiekiem, dla którego bliźni – jego życie, zdrowie, szczęście były najważniejsze,
–  Miał na uwadze dobro publiczne całej lokalnej społeczności, nie zaś własny interes,
–  Dokonywał rzeczy szlachetnych, wielkich i doniosłych, często uważanych za niemożliwe,
–  Dostarczał i dostarcza do dnia dzisiejszego przeżyć,
–  Kształcił, wychowywał i budził wrażliwość,
Uczniowie!
Bądźcie dumni, że będziecie absolwentami naszej szkoły-Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Grafika.

Dziękuję!

Dzień Serca

Dzielnica Filmowa, czyli Tematyczny Park Rozrywki - wycieczka
Dzielnica Filmowa, czyli Tematyczny Park Rozrywki - wycieczka

Dnia 23 września 2019 roku uczniowie klasy zerowej oraz uczniowie klas I  - III udali się na wycieczkę integracyjno – edukacyjną do Dzielnicy  Filmowej w Zalesiu Górnym.

   Już przy samym wejściu na teren Dzielnicy Filmowej powitał nas potężny niedźwiedź oraz gigantyczna mrówka. W Parku zwiedziliśmy kilka stref tematycznych, które łączy szeroko pojęta motoryzacja. W wymurowanym budynku dzieci zachwycały się robotami ze znanych produkcji filmowych. 

   W strefie militarnej dzieci mogły wejść do wojskowego helikoptera, czy posiedzieć za sterami małego samolotu. W tej strefie można było wcielić się w prawdziwego żołnierza i sprawdzić swoją sprawność fizyczną pokonując tor przeszkód czy popróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

   Po przekroczeniu ostatniego ogrodzenia, oczom naszym ukazały się bajkowe pojazdy: Złomek, Zygzak, ciuchcia Tomek, kareta z Kopciuszka, które  również wzbudziły duże zainteresowanie.

   Oprócz tego czekało nas tutaj wiele dodatkowych atrakcji. Oprócz wspominanych już pojazdów filmowych i bajkowych, do naszej dyspozycji był: małpi gaj z kulkami, trampoliny, które również cieszyły się zainteresowaniem wśród dzieci. Kolejną obleganą przez dzieci atrakcją były dmuchańce.

   Ciekawą atrakcją były też duże szachy, dzięki którym starsze dzieci mogły szybciej opanować zasady gry, a młodsze pomagać przy ich przestawianiu.

   Odważne dzieciaki  mogły podnieść swój poziom adrenaliny. Siedząc w smarcie lub na krześle spiderman’a można było pokręcić się  wokół własnej osi. Wrażenia niezapomniane!

           Organizatorem wycieczki była p. A. Lewandowska, a opiekunami: p. Barbara Król, p. Małgorzata Miernicka i p. Halina Krasuska.

PRÓBNA EWAKUACJA

 

Dbając o bezpieczeństwo uczniów i pracowników naszej szkoły,dn. 20 września 2019r zorganizowano próbną ewakuację szkoły.

 Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było przypomnienie użytkownikom obiektu procedur  dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

O godzinie 11.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego, wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Akcja ewakuacyjna trwała 2 minuty i 56 sekund. Przedstawiciele klas złożyli dyrektorowi raport o liczbie ewakuowanych osób.  Wyznaczone osoby dorosłe, przeprowadziły kontrolę opuszczonych pomieszczeń. Sprawdzono czy wszyscy opuścili budynek i czy zostały zamknięte  okna i pozostawiono otwarte drzwi.  Łącznie ewakuowano: 139 osób.

Podsumowując akcję stwierdzono, że zachowane zostały wszystkie wytyczne zawarte w instrukcji na wypadek zagrożenia.

Akcja: "Sprzątanie świata"

Akcja: „Sprzątanie świata” w tym roku pod hasłem

„Posprzątam mój kawałek Polski" 

21 września 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im St. Grafika w Zagoździu wraz z nauczycielem biologii Joanną Osiak i rodzicami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.  Uczniowie w sobotę spotkali się w lesie na granicy dwóch miejscowości Gózd i Anonin. Grupa licząca 40 osób uzbrojona w rękawiczki i worki ochoczo wzięła czynny udział w akcji.  Przez godzinę zebraliśmy ponad 60 stulitrowych worków śmieci.

Udział w akcji dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, pamiętać  o konieczności segregacji odpadów i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Akcja odbyła się z inicjatywy Pani sołtys wsi Gózd: Agnieszki Świętochowskiej 

i wielkim wsparciu rodziców:

  • Pani Katarzyny Rendzio,
  • Pani Joanna Pogonowskiej 
  • Pani Doroty Wołoszka

Na zakończenie sprzątania czekała nas miła niespodzianka – ognisko, które zorganizował pan Jerzy Świętochowski i zasponsorował nam miejscowy przedsiębiorca pan Marian Marzel, za co serdecznie dziękujemy. 

Kursy autobusu

UWAGA

 

Do dnia 27.09.2019r. autobus kursuje według ustalonego planu przyjazdów i odjazdów.

 

Od 30.09.2019r. autobusem, jeżdżą uczniowie, którzy wykupią bilety.

BĄDŹ BEZPIECZNY

,,BĄDŹ BEZPIECZNY”

8  września  2019 r. odbyło się  w  naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Policji w Łukowie.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły. Policjanci wiele uwagi poświęcili właściwemu zachowaniu się w rejonie przejścia dla pieszych  powstałemu bezpośrednio w okolicy szkoły,  prawidłowemu  przechodzeniu przez jezdnię oraz wsiadaniu i wysiadaniu do autobusu szkolnego. Funkcjonariusze policji wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Zachęcali również uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję.  Dzieliły   się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Narodowe Czytanie

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka
zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

„Utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego towarzyszyły  naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.” (fragm. listu Prezydenta RP)

Uczniowie kl. IV-VIII  pod opieką wychowawców   aktywnie włączyli się w akcję popularyzującą czytelnictwo.  Jej przeprowadzenie odbyło się 6 września podczas godziny z wychowawcą.

Niespodzianką i  atrakcją była zabawa w podchody  na szkolnym podwórku. Każda klasa otrzymała mapę terenu z zaznaczonymi miejscami, w których ukryte były rebusy. Po ich rozwiązaniu otrzymali hasło: Narodowe Czytanie, nowela, imię i nazwisko autora i tytuł utworu, który mieli przeczytać.  
Ochoczo wypożyczyli wskazane lektury z wyremontowanej  i powiększonej szkolnej biblioteki  i  doświadczyli radości jaką daje wspólne czytanie.

Nad sprawnym przebiegiem realizacji zadania czuwali nauczyciele języka polskiego, pani bibliotekarka i pani pedagog.

Kurs autobusu szkolnego

Uwaga!

Od poniedziałku 9 września do piątku 13 września autobus szkolny kursuje bez zmian wg. wcześniej ustalonych tras i godzin.

Proszę zapisywać się do sekretariatu w celu wykupienia biletów.

Dowóz uczniów

Informacja dla rodziców  w sprawie dowozu uczniów przez

Organ Prowadzący szkołę –Gminę Stanin w Publicznej Szkole Podstawowej

im. St. Grafika w Zagoździu

 

Bezpłatne przejazdy dzieciom, które zapewni gmina, wg obowiązujących przepisów należą się wyłącznie uczniom, których droga z domu do szkoły przekracza 3 km(w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych) oraz 4 km (w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych).

 

Pozostali uczniowie, którzy chcą korzystać z przewozów PKS Łuków muszą wykupić bilety miesięczne wg stawek obowiązujących w PKS w Łukowie, tj. bilet miesięczny
do 2 km-45,90 zł, powyżej 2 km-82,62 zł.

Jeżeli będzie możliwość, gmina sama zakupi bilety miesięczne dla dzieci, którym nie przysługuje dowożenie i będą do odbioru i opłacenia w szkole lub gminie.

 

 

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Nowości w bibliotece3
Nowości w bibliotece4
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.55 -   9.40
3.   9.50 - 10.35
4. 10.45 - 11.30
5. 11.40 - 12.25
6. 12.35 - 13.20
7. 13.25 - 14.10
8. 14.15 - 15.00
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15
· Najnowszy użytkownik: Pedagog
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
10,350,435 unikalne wizyty