20 Listopad 2014 21:24:29
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Liceum
Plan lekcji
Tematy prac i pytania
Nabór elektroniczny
Harmonogram
Zasady rekrutacji
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Pasowanie na przedszkolaka

14.11.2014 r. maluchy z naszego przedszkola zostały pasowane na przedszkolaków w obecności rodziców, nauczycieli, uczniów. Uroczystość uświetniły wiersze i pląsy wykonane przez dzieci. Przedszkolaki wykazały się również odwagą zjadając plasterek cytryny. Po uroczystości była miła niespodzianka-słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Jak być bezpiecznym?
Jak być bezpiecznym?

Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów

Dnia 23.10.2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Uczniowie podzieleni byli na 3 grupy:

  • 0 - III
  • IV - VI
  • Gimnazjum

Na spotkaniach dzieci obejrzały prezentację multimedialną i  omawiane były  m.in. tematy związane z:

1. podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego niezbędnymi do prawidłowego korzystania z dróg publicznych przez pieszych,
2. rodzajami zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ruchem kołowym i pieszym, w tym sposobami unikania wypadków przez dzieci,
3. uwarunkowaniami zagrożeń z jakimi spotkać się mogą osoby nieletnie w miejscach publicznych (ulice, place zabaw itp.).

Policjanci propagowali wśród uczniów  świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym.


Pamiętajmy jednak, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, iż dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach – należy zapewnić im opiekę osoby co najmniej dziesięcioletniej.

Bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych (kamizelka,  paski na odzieży, itp.)

Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły, przedszkola powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dotyczy to dzieci do 150 cm wzrostu.

Policjanci przypomnieli najmłodszym kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo i pamiętać również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych:

Rady dla dzieci:

1. Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź "na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.
2. Jeśli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni.
3. Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.
4. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów.
5. Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy itp.
6. Nie ufaj obcym. Nie oddalaj się z nimi od miejsca zamieszkania czy zaprzyjaźnionej grupy osób.
7. Klucze od mieszkania noś w miejscu niewidocznym dla obcego.
8. Jeśli nieznajomy zapyta cię o drogę, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nim do samochodu, którym jedzie.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!

Dziękujemy policjantom za wizytę!

Małgorzata Miernicka

Bożena Kiełczykowska

Agnieszka Lewandowska

Pasowanie I klasy

    29. 10. 2014 uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów szkoły podstawowej w Zagoździu. Uroczystość Ślubowania rozpoczęła się wprowadzeniem przez uczniów klasy III pierwszoklasistów i krótką częścią artystyczną skierowaną   do pierwszaków w której starsi uczniowie wyjaśnili pierwszakom co to jest pasowanie. Klasa pierwsza po krótkiej części artystycznej przystąpiła do uroczystego Ślubowania. Następnie symbolicznym dotknięciem ołówka Pani wicedyrektor Elżbieta Zdunek pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia szkoły podstawowej. Uczniowie klasy III jak i rodzice wręczyli upominki pierwszoklasistom. Na zakończenie wszyscy pozowali do zdjęcia pamiątkowego.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzę wszystkiego najlepszego w nowej szkole, znalezienia swojej pasji i wspaniałych przyjaźni.

                                                                                                                                                                                        wych.  Agnieszka Lewandowska 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Pamiętamy...apel z okazji Wszystkich Świętych

Początek listopada kojarzy nam się ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym.
W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych. To czas zadumy
i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także za tych, za których nikt się już nie modli.

Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom.
31 października 2014r. podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych, pod hasłem „Pamiętamy…”. Uczniowie klasy IIIb przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom i wszystkim bliskim.

Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń
na temat przemijania.

 

                                                                                                                                                     Barbara Fornal

Pasowanie na gimnazjalistów

10. 10. 2014 uczniowie klas pierwszych gimnazjum zostali przyjęci do grona gimnazjalistów. Uroczystość pasowania przygotowali uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami p. A. Mućka i p. A. Kobojek. Po krótkiej części artystycznej, w której starsi koledzy udzielili młodszym cennych rad i wskazówek na przyszłość, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a p. wicedyrektor E. Zdunek pasowała ich na gimnazjalistów. Piątkowemu spotkaniu towarzyszyło motto ,,Więcej warte jest nabycie mądrości niż złota, a cenniejsze jest nabycie rozumu niż srebra”.

Po części oficjalnej odbyły się konkursy. Między innymi uczniowie klas pierwszych zmagali się w następujących konkurencjach: ,,Jaka to melodia ?‘’, ,,Szkoła w liczbach”, ,,Salon fryzjerski” oraz ,,Taneczne krzesła”. Uczniowie klas pierwszych wywiązali się doskonale ze wszystkich zadań. Gratulujemy! Cieszymy się, że grono naszych uczniów zasilili koledzy, którym żadne wyzwanie nie jest straszne.  

Wycieczka do Siedlec

07.10.2014 r. odbyła się wycieczka klas drugich gimnazjum do Siedlec. Uczniowie obejrzeli film „ Miasto 44” opowiadający o losach młodych powstańców warszawskich. W naszej szkole we wrześniu realizowaliśmy projekt upamiętniający 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Na lekcjach wychowawczych uczniowie analizowali teksty źródłowe zawierające opisy walk powstańców, zostali zapoznani z prezentacją multimedialną dotyczącą najważniejszych faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem.  Film był podsumowaniem działań związanych z projektem. 

                Następnie udaliśmy się do aquaparku, gdzie uczniowie mieli okazję zagrać w kręgle i skorzystać z atrakcji parku wodnego. 

 

 

 

Wycieczkę zorganizowały:

Anna Kobojek i Agnieszka Mućka 

Dzień Patrona

             W dniu 03.10.2014r.  w Zespole Szkół w Zagoździu odbyła się uroczystość upamiętniająca Patrona szkoły – Stanisława Grafika. Przybyli liczni goście: rodzina Patrona – syn Ryszard z żoną, bratanek patrona Andrzej Grafik, bratanica patrona Joanna z mężem, Józef Puderecki z córką, dawny dyrektor szkoły w Zagoździu  Zdzisław Trochimiuk z córką, Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, proboszcz parafii Jedlanka ks. Piotr Kardas, Piotr Michalak – dyrektor ZEAs-u w Staninie, radny gminy Stanin,– Piotr Szewczak, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły i uczniowie Patrona oraz rodzice.

            Uroczystość rozpoczęła się wyjściem przed pomnik, w celu oddania hołdu ku czci żołnierzy AK poległych w czasie II wojny światowej. Uczciliśmy ich pamięć poprzez odśpiewanie hymnu szkoły, recytację wierszy: "POWSTANIE WARSZAWSKIE" "ELEGIA O CHŁOPCU POLSKIM" oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez gości i uczniów naszej szkoły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w  sali gimnastycznej.

Gości powitała pani dyrektor Jadwiga Grudzień. Następnie rozpoczęła się podniosła i bardzo uroczysta akademia. Na zaprezentowany montaż poetycko-muzyczny złożyły się wiersze napisane przez  uczniów i starannie dobrane, wkomponowane utwory muzyczne.

            Po występie uczniów głos zabrał wzruszony Ryszard Grafik, który dziękował za kultywowanie pamięci jego ojca. Następnie głos zabrali: bratanek patrona Andrzej Grafik, wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz pani dyrektor Jadwiga Grudzień

            O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji śp. Stanisława Grafika oraz całej społeczności szkolnej odprawiona przez proboszcza parafii Jedlanka ks. Piotra Kardasa. Po  Eucharystii, przedstawicielki Rady Rodziców p. J. Świeczak i M. Pawlak słowa uznania przekazały proboszczowi  za sprawowanie mszy św., a nauczycielom szkoły za wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu.

            Uroczystość była podsumowaniem corocznie realizowanego w naszej szkole projektu „WRZESIEŃ – MIESIĄCEM PATRONA”. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Wycieczka do Częstochowy

16-17 października 2014r. klasy III gimnazjum wybrały się na wycieczkę autokarową do Częstochowy zorganizowaną przez p. B. Fornal i J. Osiak. Celem wyjazdu było złożenie licznych próśb o pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego.

Po pięciogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki była wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry. Następnie zwiedzaliśmy Sanktuarium Maryjne. Kolejnym punktem wycieczki była Msza Święta w godzinach wieczornych. Nasze modlitewne czuwanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim pełni nadziei, że nasze prośby zostaną wysłuchane i wszyscy wzorowo zdadzą egzamin gimnazjalny.

Pomimo niesprzyjającej pogody i wielu godzin spędzonych w autokarze humory wszystkim dopisywały. Drogę powrotną Pan Kierowca zapamięta na długo. Chyba dawno nie widział tak wesołej i rozśpiewanej grupy gimnazjalistów, którzy znają wszystkie największe hity polskiej listy przebojów! Smile

                                                                                                                           Barbara Fornal

Bądź bezpieczny na drodze - wycieczka
Bezpieczeństwo

   16 września 2014 r. uczniowie kl. II z p. Małgorzatą Szostek i uczniowie kl. III z p. Haliną Krasuską uczestniczyli w wycieczce po okolicy, podczas której  przypomnieli sobie zasady zachowania pieszego na drodze. Wycieczka była podsumowaniem  szkolnych działań związanych z bezpieczeństwem na drodze, popularyzacją właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego oraz propagowaniem noszenia odblasków.

    Najmłodsi uczniowie mają świadomość, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych.

Małgorzata Szostek

Halina Krasuska

Najmłodsi uczniowie na wycieczce w Końskowoli

     W dniu 30 września 2014 roku uczniowie kl. 0 – III skorzystali z zaproszenia z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli do skorzystania z bazy edukacyjnej, jaką jest ścieżka dydaktyczna EKOTRASA. Prowadzone zajęcia z uczniami  dotyczyły tematyki przyrodniczej oraz ekologii i ochrony środowiska.

      Warsztaty obejmowały zakres tematyczny: ,,Jak możemy dbać o środowisko naturalne”, ,,Ciekawostki ze Świata Przyrody” i odbyły się za pomocą następujących form: pogadanka, prezentacja multimedialna, prezentacja eksponatów, układanie puzzli i gier ekologicznych, oglądanie filmów edukacyjnych.

      Podczas spaceru po obiektach dydaktycznych uczniowie zobaczyli: kolektory słoneczne, punkt segregacji odpadów, ogród ozdobno-rekreacyjny - wzbudzenie zainteresowania bogactwem gatunków drzew i krzewów ozdobnych, bylin i kwiatów jednorocznych, roślin miododajnych oraz ziół. W sadzie zaprezentowano wielu gatunków i odmian roślin sadowniczych. Ciekawym również punktem programu był pobyt w pasiece hodowlanej ,,Pożóg”, gdzie odbyła się pogadanka o ciekawym życiu pszczół i prezentacja wnętrza ula.

    Wizyta w  ośrodku LODR połączona była ze zwiedzaniem pobliskiego Kazimierza Dolnego. Ciekawym podsumowaniem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

     Organizatorem wycieczki była p.Halina Krasuska, a  opiekunami: p.B. Król, p.A. Lewandowska, p.K. Powalska. Towarzyszyło nam również 10 rodziców.

 

Halina Krasuska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

W Zagoździu czytaliśmy Trylogię
W Zagoździu czytaliśmy Trylogię

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja , zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Rzeczypospolitej  Polskiej – Bronisława Komorowskiego, który już po raz trzeci namawiał wszystkich Polaków do częstszego sięgania po książki. 

 6 września br. wzięliśmy w niej udział po raz drugi. Uczestnicy spotkania zapoznali się z biografią Henryka Sienkiewicza oglądając prezentację multimedialną. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie o życiu pisarza i zdobyli nagrody.

Przygód Sienkiewiczowskich bohaterów słuchali  uczniowie klas I-III gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej. W roli lektorów wystąpili uczniowie gimnazjum.

Każdy, kto przyniósł własny egzemplarz Trylogii, otrzymał odcisk pamiątkowej pieczątki Narodowego Czytania 2014.

Uwieńczeniem spotkania była wspólnie odśpiewana pieśń W stepie szerokim sławiąca imię jednego z bohaterów Trylogii.

Akcję zorganizowała Grażyna Świeczak i Elżbieta Mroczek we współpracy z Iwoną Czernic, Anną Kobojek, Mariolą Zientarą.

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 12
· Najnowszy użytkownik: Halina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
2,451,858 unikalne wizyty