20 Październik 2014 19:52:58
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Liceum
Plan lekcji
Tematy prac i pytania
Nabór elektroniczny
Harmonogram
Zasady rekrutacji
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Dzień Patrona

             W dniu 03.10.2014r.  w Zespole Szkół w Zagoździu odbyła się uroczystość upamiętniająca Patrona szkoły – Stanisława Grafika. Przybyli liczni goście: rodzina Patrona – syn Ryszard z żoną, bratanek patrona Andrzej Grafik, bratanica patrona Joanna z mężem, Józef Puderecki z córką, dawny dyrektor szkoły w Zagoździu  Zdzisław Trochimiuk z córką, Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana, proboszcz parafii Jedlanka ks. Piotr Kardas, Piotr Michalak – dyrektor ZEAs-u w Staninie, radny gminy Stanin,– Piotr Szewczak, emerytowani nauczyciele, przyjaciele szkoły i uczniowie Patrona oraz rodzice.

            Uroczystość rozpoczęła się wyjściem przed pomnik, w celu oddania hołdu ku czci żołnierzy AK poległych w czasie II wojny światowej. Uczciliśmy ich pamięć poprzez odśpiewanie hymnu szkoły, recytację wierszy: "POWSTANIE WARSZAWSKIE" "ELEGIA O CHŁOPCU POLSKIM" oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez gości i uczniów naszej szkoły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w  sali gimnastycznej.

Gości powitała pani dyrektor Jadwiga Grudzień. Następnie rozpoczęła się podniosła i bardzo uroczysta akademia. Na zaprezentowany montaż poetycko-muzyczny złożyły się wiersze napisane przez  uczniów i starannie dobrane, wkomponowane utwory muzyczne.

            Po występie uczniów głos zabrał wzruszony Ryszard Grafik, który dziękował za kultywowanie pamięci jego ojca. Następnie głos zabrali: bratanek patrona Andrzej Grafik, wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz pani dyrektor Jadwiga Grudzień

            O godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji śp. Stanisława Grafika oraz całej społeczności szkolnej odprawiona przez proboszcza parafii Jedlanka ks. Piotra Kardasa. Po  Eucharystii, przedstawicielki Rady Rodziców p. J. Świeczak i M. Pawlak słowa uznania przekazały proboszczowi  za sprawowanie mszy św., a nauczycielom szkoły za wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu.

            Uroczystość była podsumowaniem corocznie realizowanego w naszej szkole projektu „WRZESIEŃ – MIESIĄCEM PATRONA”. 

 

Wycieczka do Częstochowy

16-17 października 2014r. klasy III gimnazjum wybrały się na wycieczkę autokarową do Częstochowy zorganizowaną przez p. B. Fornal i J. Osiak. Celem wyjazdu było złożenie licznych próśbo pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego.

Po pięciogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wycieczki była wspólnaDroga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry. Następnie zwiedzaliśmy Sanktuarium Maryjne. Kolejnym punktem wycieczki była Msza Święta w godzinach wieczornych. Nasze modlitewne czuwanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim pełni nadziei, że nasze prośby zostaną wysłuchane i wszyscy wzorowo zdadzą egzamin gimnazjalny.

Pomimo niesprzyjającej pogody i wielu godzin spędzonych w autokarze humory wszystkim dopisywały. Drogę powrotną Pan Kierowca zapamięta na długo. Chyba dawno nie widział tak wesołej i rozśpiewanej grupy gimnazjalistów, którzy znają wszystkie największe hity polskiej listy przebojów! Smile

Bądź bezpieczny na drodze - wycieczka
Bezpieczeństwo

   16 września 2014 r. uczniowie kl. II z p. Małgorzatą Szostek i uczniowie kl. III z p. Haliną Krasuską uczestniczyli w wycieczce po okolicy, podczas której  przypomnieli sobie zasady zachowania pieszego na drodze. Wycieczka była podsumowaniem  szkolnych działań związanych z bezpieczeństwem na drodze, popularyzacją właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego oraz propagowaniem noszenia odblasków.

    Najmłodsi uczniowie mają świadomość, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych.

Małgorzata Szostek

Halina Krasuska

Najmłodsi uczniowie na wycieczce w Końskowoli

     W dniu 30 września 2014 roku uczniowie kl. 0 – III skorzystali z zaproszenia z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli do skorzystania z bazy edukacyjnej, jaką jest ścieżka dydaktyczna EKOTRASA. Prowadzone zajęcia z uczniami  dotyczyły tematyki przyrodniczej oraz ekologii i ochrony środowiska.

      Warsztaty obejmowały zakres tematyczny: ,,Jak możemy dbać o środowisko naturalne”, ,,Ciekawostki ze Świata Przyrody” i odbyły się za pomocą następujących form: pogadanka, prezentacja multimedialna, prezentacja eksponatów, układanie puzzli i gier ekologicznych, oglądanie filmów edukacyjnych.

      Podczas spaceru po obiektach dydaktycznych uczniowie zobaczyli: kolektory słoneczne, punkt segregacji odpadów, ogród ozdobno-rekreacyjny - wzbudzenie zainteresowania bogactwem gatunków drzew i krzewów ozdobnych, bylin i kwiatów jednorocznych, roślin miododajnych oraz ziół. W sadzie zaprezentowano wielu gatunków i odmian roślin sadowniczych. Ciekawym również punktem programu był pobyt w pasiece hodowlanej ,,Pożóg”, gdzie odbyła się pogadanka o ciekawym życiu pszczół i prezentacja wnętrza ula.

    Wizyta w  ośrodku LODR połączona była ze zwiedzaniem pobliskiego Kazimierza Dolnego. Ciekawym podsumowaniem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

     Organizatorem wycieczki była p.Halina Krasuska, a  opiekunami: p.B. Król, p.A. Lewandowska, p.K. Powalska. Towarzyszyło nam również 10 rodziców.

 

Halina Krasuska

W Zagoździu czytaliśmy Trylogię
W Zagoździu czytaliśmy Trylogię

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja , zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Rzeczypospolitej  Polskiej – Bronisława Komorowskiego, który już po raz trzeci namawiał wszystkich Polaków do częstszego sięgania po książki. 

 6 września br. wzięliśmy w niej udział po raz drugi. Uczestnicy spotkania zapoznali się z biografią Henryka Sienkiewicza oglądając prezentację multimedialną. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie o życiu pisarza i zdobyli nagrody.

Przygód Sienkiewiczowskich bohaterów słuchali  uczniowie klas I-III gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej. W roli lektorów wystąpili uczniowie gimnazjum.

Każdy, kto przyniósł własny egzemplarz Trylogii, otrzymał odcisk pamiątkowej pieczątki Narodowego Czytania 2014.

Uwieńczeniem spotkania była wspólnie odśpiewana pieśń W stepie szerokim sławiąca imię jednego z bohaterów Trylogii.

Akcję zorganizowała Grażyna Świeczak i Elżbieta Mroczek we współpracy z Iwoną Czernic, Anną Kobojek, Mariolą Zientarą.

Podręcznik do zajęć komputerowych dla klasy VI

Podręcznik do zajęć komputerowych dla klasy VI

Kliknij

Wybory do SU

 

Wyniki wyborów na Przewodniczącego SU Publicznego Gimnazjum w Zagoździu

 

l.p.

Imię i nazwisko

klasa

Ilość głosów

1

Weronika Żak

IIIA

24

2

Patrycja Świeczak

IIIB

63

 Przewodniczącą SU została wybrana Patrycja Świeczak

 

Wyniki wyborów na Przewodniczącego SU Szkoły Podstawowej w Zagoździu

 

l.p.

Imię i nazwisko

klasa

Ilość głosów

1

Klaudia Świeczak 

VI 

36

2

Kuba Kępka

V

14

 

Przewodniczącą SU została wybrana Klaudia Świeczak.

Gratulujemy! :)


Nabór do LO

Trwa nabór do I klasy LO

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 13 września godz 8.00

 

Zajęcia dla klasy III LO

13-14 września 2014

27-28 września 2014

Nowy rok szkolny

 W dniu 1 września 2014r. o godzinie 9.00, w sali sportowej ZS w Zagoździu, odbędzie się uroczysta inauguracja  roku szkolnego 2014/2015.

Tego dnia autobus będzie kursował wg. następującego rozkładu jazdy:

Przyjazdy

Aleksandrów         7.50

Kij                       8.15

Wólka Zastawska  8.35

Na naszej stronie jest już dostępny plan lekcji. Uwaga! Plan może jeszcze ulec zmianie.

Plan lekcji

Wakacje z angielskim

Zespół Szkół w Zagoździu już trzeci raz z rzędu wziął udział w programie „Wakacje z angielskim”. W tym roku naszą szkołę odwiedził Conor Hiorth – wolontariusz z Ameryki.  Postawa tolerancji, jaką prezentował native speaker oraz jego wrażliwa osobowość sprawiły, iż nasza młodzież z niecierpliwością czekała na kolejne zajęcia.

Celem spotkań z gościem było rozwijanie umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów. Lekcje opierały się głównie na rozmowie (oczywiście w języku angielskim), nie było zeszytów, książek, długopisów. Atrakcyjnym dodatkiem do zajęć okazały się technologie informacyjno-komunikacyjne, z których Conor bardzo często korzystał – szczególnie tablica interaktywna. Mnóstwo ćwiczeń językowych odbywało się również na świeżym powietrzu.

Składamy serdeczne podziękowania: Pani Elżbiecie Goławskiej, Pani Annie Kobojek oraz Pani Iwonie Czernic za zaangażowanie w życie szkoły. 

 

Justyna Kuryła 

Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników w Zespole Szkół w Zagoździu odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia 2014r od godz. 9.00 do 14.00.

Wykaz podręczników dla gimnazjum

Wykaz podręczników dla szkoły podstawowej

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 12
· Najnowszy użytkownik: Halina
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
2,245,622 unikalne wizyty