31 August 2015 15:11:44
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· E-szkoła Moodle
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Liceum
Plan lekcji
Tematy prac i pytania
Nabór elektroniczny
Harmonogram
Zasady rekrutacji
6 latki w szkole
Egzamin gimnazjalny
Wielki Konkurs
wiedzy o Funduszach Europejskich
Pobierz Skrypt
Tańczące Nutki
Projekt gimnazjalny 2014
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 1 września 2015r, na sali gimnastycznej ZS w Zagoździu,  o godzinie 9.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Rozkład jazdy autobusu w dniu 1 września 2015r.

8.00 - Wnętrzne,

8.20 - Kij,

8.35 - Wólka Zastawska (Zastawie-przystanek PKS, Lipniak).

Informacja

W dniu 27 sierpnia 2015r. (czwartek) o godz. 10.00

odbędzie się spotkanie

w Zespole Szkół w Zagoździu rodziców,

których dzieci będą uczęszczały w roku szkolnym 2015/2016 do przedszkola lub oddziału zerowego.

 

RODZICU ZŁÓŻ WNIOSEK O WYPRAWKĘ SZKOLNĄ!
RODZICU ZŁÓŻ WNIOSEK O WYPRAWKĘ SZKOLNĄ!

Wnioski należy składać w szkole, do której dziecko będzie uczęszczało w roku szkolnym 2015/2016.

 

 O dofinansowanie mogą ubiegać się rodzice (prawni opiekunowie) uczniów klas  III  szkoły podstawowej pochodzący z rodzin gdzie dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 574 zł netto oraz rodzin w których dochód przekracza w/w kwotę, a w rodzinie występuje np. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc, bezradność w sprawach opiekuńczych, potrzeba ochrony macierzyństwa, alkoholizm lub narkomania, itp. a także uczniom z niepełnosprawnościami.

Dofinansowanie podręczników szkolnych dotyczy uczniów, którzy w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną naukę w klasach  III  szkoły podstawowej, a także uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem w stopniu lekkim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest jedną z wyżej wymienionych posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego uczęszczających do wszystkich typów szkół.

 

Do wyprawki szkolnej brane są tylko pod uwagę podręczniki- nie uwzględnia się w nich ćwiczeń ani zeszytów .

 

 

Wniosek dostępny do pobrania w sekretariacie szkoły. Termin składania wniosków 17 – 31 sierpnia 2015r. w sekretariacie szkoły.

Native speaker z Ameryki w Zespole Szkół w Zagoździu

W dniach 29.06.2015r. – 12.07.2015r. Zespół Szkół w Zagoździu odwiedził Neil Miller – native speaker z Ameryki, który w ramach wolontariatu prowadził dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla chętnych uczniów naszej szkoły.

Chcąc pokazać wyjątkowemu gościowi piękno naszego kraju zabraliśmy go na wycieczkę do Warszawy. Nasza stolica zrobiła na nim ogromne wrażenie. Najbardziej podobało mu się Muzeum Żydów Polskich. Neil złożył też hołd żołnierzom poległym w I wojnie światowej pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz oglądał musical Mamma Mia w teatrze Roma, gdzie zachwycał się przebojami Abby.

W naszej, polskiej kulturze ważne miejsce zajmuje religia. W związku z tym zaprosiliśmy naszego gościa na dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Oprowadziliśmy native speakera po sanktuarium oraz zespole klasztornym na Jasnej Górze, opowiadając jednocześnie historię obrony Częstochowy oraz obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przed najazdem Szwedów. Po drodze zatrzymaliśmy się w Miechowie, gdzie znajduje się replika Grobu Pańskiego podobna do tej z Jerozolimy. Pomimo zmęczenia podróżą wolontariusz słuchał naszej historii z ogromnym zainteresowaniem, zadając mnóstwo pytań.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Stanin w trakcie pobytu Neila w naszej szkole udało nam się dwa razy zorganizować wycieczkę do Parku Wodnego w Siedlcach. Kompleks basenowy, zjeżdżalnie oraz sauny pozwoliły na aktywny wypoczynek oraz świetną zabawę.

Wplatanie elementów gier i zabaw w zajęcia prowadzone przez native speakera sprawiły, iż uczniowie bardzo chętnie przychodzili na zajęcia, zwiększyło to również motywację wśród uczniów naszej szkoły do nauki języków obcych.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom: Pani Małgorzacie Smolińskiej, Pani Elżbiecie Goławskiej, Pani Ewie Cizio, Pani Marzenie Cizio, Pani Agacie Strzyżewskiej, Pani Małgorzacie Białach, Pani Joannie Osińskiej oraz Pani Jolancie Rosłoń za pomoc i wsparcie okazane w trakcie realizowania programu „Wakacje z angielskim”. Cieszymy się, że w każdej sytuacji możemy liczyć na naszych rodziców. 

Wakacje z angielskim

Gr. 1 (9.00 – 10.30)

Gr. 2 (10.40 – 12.10)

Gr. 3 (12.20 -13.50)

Ostrysz Oliwia

Smolińska Julia

Goławski Przemysław

Rosłoń Magdalena

Białach Monika

Wardak Sebastian

Cizio Patrycja

Piskorek Karolina

Gromada Mateusz

Krycka Klaudia

Wołoszka Dominika

Cizio Bartosz

Strzyżewska Patrycja

Piotrowska Urszula

Cizio Adrian

Kachniarz Aleksandra

Zabłocki Arkadiusz

Zientara Wiktoria

Kopeć Adrian

Kępka Kuba

Krasuski Mateusz

Kopeć Adrian

Rytel Karolina

Wysokiński Mateusz

Brodzik Patrycja

Bączek Wiktoria

Sadło Norbert

Sadło Magdalena

 

Osiński Mikołaj

 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty (29.06.2015r. – 10.07.2015r.)

W dniach 1 – 2.07.2015r. zajęć z wolontariuszem nie będzie (środa, czwartek) 

Sekcja zapaśnicza dziewcząt w Zespole Szkół w Zagoździu

Powstała zaledwie kilka miesięcy temu, ale jej członkinie już mogą się pochwalić kilkoma sukcesami. We wtorek 23 czerwca w szkole odbył się pierwszy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Stanin, którego celem była m.in. promocja tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży.W zawodach wystartowało prawie 60 zapaśniczek nie tylko z Zagoździa, ale również sekcji z Chełma, Struży koło Kraśnika, Zalesia w gminie Łuków i Zamościa. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach - młodziczek, urodzonych w latach 2001 - 2003 oraz dzieci.

Reprezentantki gospodarzy spisały się bardzo dobrze, zdobywając 9 medali i wygrywając klasyfikację drużynową.

Wśród młodziczek w kategorii 34 kilogramów turniej wygrała Urszula Piotrowska. W kategorii 37 kilogramów trzecia była Karolina Gryczon. Całe podium w kategorii 40 kilogramów zajęły uczennice ZS w Zagoździu. Na najwyższym stopniu stanęła Magdalena Sadło, drugie miejsce zajęła Gabriela Lewandowska, a trzecie Julia Smolińska. Ponadto na drugiej pozycji w kategorii 44 kilogramów turniej zakończyła Monika Białach, a w kategorii 67 kilogramów zwyciężyła Karolina Piskorek.

W rywalizacji dzieci na drugich miejscach uplasowały się Oliwia Królak i Wiktoria Brodzik.

Oprócz najlepszych zawodniczek medale z rąk wójta Krzysztofa Kazany odebrali także dwaj chłopcy - Tomasz Brodzik i Jakub Pawlak, którzy stoczyli walkę towarzyską.

Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z przebiegu rywalizacji i mają nadzieję, że takie zawody wejdą na stałe do kalendarza gminnych imprez sportowych.

Trener sekcji zapaśniczej w Zagoździu Ryszard Wałachowski przypomina, że na początku tego miesiąca jego podopieczne z powodzeniem wystartowały także w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym, który odbył się w Radomiu. Drugie miejsce zajęła wtedy Magdalena Sadło, trzecia była Karolina Gryczon, a na piątej pozycji uplasowała się Urszula Piotrowska.

Już w najbliższy piątek kilkunastoosobowa sekcja zapaśniczek z Zagoździa wyjeżdża z trenerem Wałachowskim na pierwszy obóz przygotowawczy do Okuninki. W wakacyjnych planach jest również sierpniowy obóz, który odbędzie się w Szczecinku.


(fot. organizatorzy)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Pożegnanie roku szkolnego przez klasy III gimnazjum.

25 czerwca 2015 roku – dzień zakończenia roku szkolnego - był szczególny dla uczniów klas trzecich, którzy zostali absolwentami Publicznego Gimnazjum w Zagoździu.
Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, przedstawiciele władz samorządowych, banku spółdzielczego oraz proboszcz parafii w Jedlance. Niezapomnianym momentem uroczystości był polonez w wykonaniu abiturientów. Przyjemnym momentem akademii było wyróżnienie uczniów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Efektem tego były świadectwa z biało- czerwonym paskiem.  Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich.

    Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną, której mottem były słowa: 

„Przed nami życie, biała karta..

Przed nami wiele jeszcze dróg…” 

Te niezapomniane chwile uświetniły również przemówienia Wójta Gminy Stanin Krzysztofa Kazana oraz księdza parafii Jedlanka Piotra Kardasa.

Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości na ponadgimnazjalnych ścieżkach nie zawiedziecie oczekiwań swoich Rodziców, a nasze środowisko będziecie godnie reprezentować.

Życzymy Wam, aby w nowym roku szkolnym wasze pasje i marzenia spotkały się na jednej wspólnej drodze.

 

Wychowawca klasy III a –Joanna Osiak                       Wychowawca klasy III b-  Barbara Fornal


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

"Owoce i warzywa w szkole"

         Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Owoce i warzywa w szkole”. Wszyscy uczniowie klas I-III za zgodą rodziców brali udział w powyższej akcji.

         Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „ Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych wśród dzieci poprzez zwiększanie owoców i warzyw w codziennej diecie dziecka, oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

         Wszystkie dzieci z klas I-III , które biorą udział w programie otrzymują 2-3 razy w tygodniu:

-świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie),

-warzywa (marchewki, rzodkiewki, paprykę, pomidory, kalarepę)

- soki (owocowe i warzywne).

         Dzieci nie tylko otrzymują owoce i warzywa ale także uczestniczą w działaniach edukacyjnych promujących zdrowy styl życia. W roku szkolnym 2014/2015 uczestniczyliśmy w programie „ 5 porcji owoców i warzyw”, przystąpiliśmy do projektu prowadzonego przez fundację BOŚ dla klas I-III „ Zdrowo jem, więcej wiem”. Nauczyciele klas I-III przeprowadzili interesujące zajęcia kulinarne i edukacyjne. Na podsumowanie projektu 10.06.2015r. do naszej szkoły przybyli animatorzy promujący zdrowy styl życia. W trakcie zajęć zostały przeprowadzone ciekawe gry i zabawy, podczas których dzieci dostawały upominki. Na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których same przyrządzały sobie koktajle, sałatki owocowe i szaszłyki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach realizowanych w ramach projektu.

         Dziękujemy rodzicom za współpracę w realizacji projektu.

 

Lewandowska Agnieszka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

"Wspaniali ludzie odchodzą, lecz pamięć o nich trwa przez pokolenia."

24 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy wieloletniego kierownika Szkoły Podstawowej w Zagoździu Mariana Śnieżka. Sprawował tę funkcję w latach 1950- 1966. Msza żałobna została odprawiona w kościele parafialnym w Stoczku Łukowskim. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli przedstawiciele uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Zagoździu z pocztem sztandarowym w składzie: Karolina Piskorek, Klaudia Świeczak i Paweł Piotrowicz. Składamy wyrazy współczucia pogrążonej w żałobie rodzinie: żonie Gabrieli, dzieciom i wnukom oraz wszystkim, których ta śmierć dotknęła. Pamiętajmy jednak, że - „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej.”

 

„Jego uczniowie wspominają, że w tym okresie zelektryfikowano wieś Zagoździe, założono telefon w szkole..’’

Opracowała Mariola Zientara

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

"Nie ma jak u mamy" koncert chóru Zespołu Szkół w Zagoździu

Już po raz czwarty w tym roku szkolnym,  chór  Zespołu Szkół w Zagoździu pod kierownictwem Anny Oskroba – Suśniak, wystąpił z koncertem  w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla w Jedlance.  

Tym razem okazja była bardzo wyjątkowa – Dzień Matki.

Uczniowie solidnie przygotowywali się do tego wydarzenia, chcąc jak najlepiej podziękować swoim mamom, rodzicom za wychowanie, miłość oraz opiekę.

W trakcie mszy świętej, chórzystka Patrycja Świeczak, zaśpiewała psalm oraz pieśń na ofiarowanie.

Chór na zakończenie mszy świętej wystąpił z pieśnią „Powierz się Matce.”

Po jej wykonaniu, chórzyści wraz z dyrygentką uważnie obserwowali, jak wiele osób zechce zostać na koncercie. Jakaż radość zapanowała w ich sercach, kiedy okazało się, że wszystkie ławki wypełnione były po brzegi.

Następnie chór wykonał pieśni i piosenki poświęcone Matkom. Utwory były bardziej lub mniej znane, jedne napawały optymizmem, a inne bardzo wzruszały, co widać było na twarzach zarówno wykonawców jak i publiczności. Każdą piosenkę  nagradzano brawami. Jako soliści wystąpili: Katarzyna Kiełczykowska, Karolina Piskorek, Magdalena Rosłoń, Anna Ostrysz, Patrycja Brodzik, Karolina Gryczon, Klaudia Świeczak. 

Ostatnia piosenka,  była podsumowaniem, podziękowaniem dla wszystkich rodziców, dla matek i dla ojców. Podziękowaniem za trud wychowania, za wszystko to, co ofiarują swoim dzieciom.

Chór został nagrodzony gromkimi brawami, nie bez powodu, koncert był wyjątkowy, pokazał przede wszystkim szacunek i miłość dzieci do swoich rodziców, ale i ich talent wokalny, oraz ogrom pracy włożony w przygotowania.

Publiczność nie kryła wzruszenia, w niejednym oku zakręciła się łza. Na pewno na długo pozostanie w pamięci, zarówno występujących artystów, jak i publiczności.

 Anna Oskroba-Suśniak

Uczniowie naszej szkoły na Koncercie Sienkiewiczowskim w Woli Okrzejskiej

Dnia 28 maja 2015r. pojechaliśmy na szkolną wycieczkę do Woli Okrzejskiej.

Na początku weszliśmy na kopiec Henryka Sienkiewicza, usypany w latach 1932-1938 tuż za wsią Okrzeja. Ziemia została przywieziona z różnych stron świata, w których był pisarz i z okolicznych wiosek. Mogliśmy podziwiać piękne widoki ze szczytu góry, ponieważ dopisała nam słoneczna pogoda. Niestety, przy schodzeniu zdarzyły się niektórym przykre upadki w świeżo skoszoną trawę. Na szczęście były niegroźne, ucierpiała jedynie garderoba.

 Potem odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Okrzei, na którym została pochowana matka sławnego pisarza, Stefania z domu Cieciszowska. Niedawno stanął tu wysoki na 6 metrów pomnik przedstawiający matkę z Henrykiem. Obok zachowano także oryginalną płytę nagrobkową.

Następnym etapem naszego zwiedzania było muzeum w Woli Okrzejskiej. Po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, której opowieści były bardzo ciekawe. Mogliśmy zobaczyć pokój, w którym urodził się polski noblista, salon czy pomieszczenie z rekwizytami z filmów- adaptacji dzieł pisarza. Mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia na tronie Nerona, w zbroi Zbyszka, czy z mieczem Juranda, a nawet z samym Henrykiem Sienkiewiczem (oczywiście woskowym).

 Następnie w parku otaczającym dworek pośród starych drzew i pięknych kolorowych kwiatów wzięliśmy udział w zajęciach plenerowych:

- pokazy z animacji na podstawie twórczości H. Sienkiewicza,

- nauka fechtunku rycerskiego,

- dawne techniki mennicze,

- warsztaty rzeźbiarskie i malarskie

W plenerze oglądaliśmy także rzeźby przedstawiające znane postacie Sienkiewiczowskie. Kto zaopatrzył się wcześniej w kiełbaskę, mógł upiec ją w płonącym ognisku.

 Wycieczka była bardzo udana i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Wzbogaciła naszą wiedzę o wiele interesujących ciekawostek o naszym wielkim Rodaku- pisarzu Henryku Sienkiewiczu.

Organizatorzy: E. Mroczek, G. Świeczak

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do końca wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
3,628,065 unikalne wizyty