23 January 2017 05:18:29
Nawigacja
· O szkole
· Punkt przedszkolny
· Nasz Patron
· Stanisław Ostrowski
· Sztandar szkoły
· Samorząd Uczniowski
· Hymn szkoły
· Publikacje
· Świetlica szkolna
· Osiągnięcia sportowe

· Statut zespołu szkół
· Program wychowania i profilaktyki
· Program promocji zdrowia
· Plan pracy szkoły
· Koncepcja pracy szkoły
· Kalendarz roku szkolnego
· Wykaz podręczników PG
· Wykaz podręczników SP
· Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej

· Informatyka e-testy
· Pierwsza pomoc -gra
· Artykuły
· Galeria zdjęć
· Download
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Wymagania edukacyjne
Publiczne Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
Ankieta
Ankieta2
Liceum Ogólnokształcące
Terminy zjazdów
Pytania egzaminacyjne
6 latki w szkole
Projekt gimnazjalny 2016
Projekt gimnazjalny 2014
Projekt gimnazjalny 2013
Projekt gimnazjalny 2011
Barwy ekologii
Ocalić od zapomnienia
Tańczące Nutki
Najnowsze albumy
Losowa Fotka
Powitanie

Witamy na naszej stronieNasz adres:
Zespół Szkół w Zagoździu
Lipniak 5
21-421 Tuchowicz
tel. 25 796 18 12

e-mail: zagozdzie@op.pl
Bezpieczny Internet

Budowle historyczne naszego regionu

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

5 stycznia 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Staninie Wójt Krzysztof Kazana wręczył nagrody laureatom konkursu na Bożonarodzeniową Bombkę Świąteczną.
Wśród laureatów byli uczniowie z naszej szkoły.
W kategorii klas IV -VI
Wyróżnienie: Patrycja Kowalik
 

W kategorii Gimnazjum

II miejsce - Wiktoria Bączek
III miejsce - Dominika Wietrak

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

UCZNIOWIE Z ZAGOŹDZIA W PRZESTWORZACH

Po udanej czerwcowej wycieczce na park linowy w Stoczku Łukowskim, uczniowie Zespołu Szkół w Zagoździu pokochali trening na wysokościach. Dnia 4 stycznia 2017r. chcąc wzbić się jeszcze wyżej wybraliśmy samolot, jako środek naszego transportu. Z góry podziwialiśmy przepiękne widoki. Lecieliśmy dość krótko, ale za to z ogromną prędkością i wysoko.

Gdzie? Do szalonego świata trampolin, do JUMPCITY w Gdańsku. Jest to wspaniałe miejsce stworzone z myślą o współczesnej młodzieży. Łączy zabawę z treningiem na trampoline. Odbijaliśmy się, skakaliśmy, graliśmy w piłkę, robiliśmy salta i różne inne figury w powietrzu, wszystko pod czujnym okiem trenerów, którzy swoimi wskazówkami nauczyli nas poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia. Otrzymaliśmy specjalne antypoślizgowe skarpetki przez wzgląd na nasze bezpieczeństwo.

Dokładnie obejrzeliśmy też Staromiejski Ratusz, gdzie obecnie znajduje się siedziba instytucji kultury. Był też czas wolny na zakup pamiątek.

W Gdańsku podróżowaliśmy komunikacją miejską. Okazało się, że orientację w nowym terenie mamy już opanowaną niemalże do perfekcji.

W drodze powrotnej w autokarze panowała cisza, wysiłek, jaki towarzyszył nam na trampolinach dał się wszystkim we znaki.

Chociaż pogoda nieco pokrzyżowała nasze plany wróciliśmy do domów zadowoleni, z ogromnym bagażem wspomnień i nowych doświadczeń.

Bardzo dziękujemy rodzicom: Pani Katarzynie Gromada oraz Pani Małgorzacie Zientara za okazaną pomoc i wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjeć :)

Kuryła Justyna

Zientara Mariola 

AKCJA CHARYTATYWNA
AKCJA CHARYTATYWNA

AKCJA CHARYTATYWNA

,,POLACY RODAKOM”

         Po raz kolejny w Zespole Szkół w Zagoździu  uczniowie i przedszkolaki  wzięli  udział w akcji charytatywnej, której głównym celem jest pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie. 

         Akcja polegała na  przygotowaniu  paczek  świąteczno – noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci. Zbieraliśmy słodycze, konserwy, makarony, cukier, kaszę, ryż, zabawki, przybory szkolne, książki, opłatek i 
 itp. Wszystkie artykuły zostały odwiezione przez p. Małgorzatę Miernicką  na adres zbiórki - Biuro Senatorskie Stanisława Gogacza,  znajdujące się w Łukowie.

         Kolejny raz udowodniliśmy,  że nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych i potrafimy się dzielić, chociaż może czasem sami mamy niewiele.

          Podziękowanie dla Tych, którzy chcieli dać radość innym! Wszystkie podarunki traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.

         Akcję  w szkole organizowały: p. Małgorzata Miernicka, p. Justyna Kuryła oraz wychowawcy klas.

Małgorzata Miernicka

MOBILE - RUCHOMA INSTALACJA

Uczniowie klas III gimnazjum , postanowili zmierzyć się z kolejnym projektem. Tym razem tematem przewodnim były: ”Mobile - ruchome instalacje”.

    Instalacja jest obiektem istniejącym w przestrzeni, a więc jej korzeni należy szukać w rzeźbie. Mobile to specyficzne ruchome instalacje. Siłą ,która wprawia je w ruch może być grawitacja, wiatr oraz inne mechanizmy.

Zadaniem uczniów było wykonanie instalacji artystycznej na jeden z zaproponowanych tematów:
1. Maszyna przyszłości
2. Rajskie ptaki
3. Wiatrochwytaki
4. Skrzydlate marzenia

   Instalacja musiała spełniać dwa warunki: musiała być ruchoma i wykonana z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

  Uczniowie musieli dobrać się w zespoły, dokonać podziału obowiązków , wymienić się doświadczeniami, zgromadzić materiały przeznaczone do recyklingu. W projekcie prócz wspaniale zrealizowanych mobili można było podziwiać nie tylko same projekty, ale i ogromne zaangażowanie uczniów, którzy poprzez zajęcia pogłębiali wiedzę na temat sztuki współczesnej, rozwijali swoją wyobraźnię oraz umiejętność dążenia do zamierzonego celu.

Jasełka szkolne

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, tradycyjnie jak co roku, uczniowie klas III i IV pod kierunkiem p. Agnieszki Lewandowskiej i p. Barbary Fornal przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami  w wykonaniu chóru  szkolnego pod czujnym okiem p. Anny Oskroba-Suśniak.                                                                                                                                   Po zakończonym  przedstawieniu Proboszcz naszej parafii ks. Piotr Kardas  poświęcił opłatek oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Kolejną osobą, która zabrała głos był Pan Jan Krasuski- sołtys wsi Kij. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń w wykonaniu Pani Dyrektor i w świątecznych nastrojach rozeszli się do klas, w których podzielili się opłatkiem.

 

Agnieszka Lewandowska

Anna Oskroba-Suśniak

Barbara Fornal

Mój wymarzony las

Uczniowie Aleksandra Rojanowska i Dawid Sawczuk otrzymali wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym "Mój wymarzony las" organizowanym przez Nadleśnictwo w Łukowie. Na konkurs wpłynęło aż 768 prac. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

Bajkowe święta- koncert taneczny w ŁOK-u

17 grudnia 2016r. nasze grupy taneczne wraz z innymi tancerzami z powiatu łukowskiego wzięły udział w świątecznym koncercie w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Występy wszystkich grup stworzyły przepiękną opowieść taneczną związaną ze  Świętami Bożego Narodzenia.
Nasi najmłodsi tancerze: Nikola Smolińska, Olga Gac, Nikola Cieńkowska, Natalia Kuryła, Damianek Bogusz, Adrian Kuciński, Zuzia Król, Wiktoria Szcześniak, Ala Szcześniak, Dominika Muszyńska, Wiktoria Świętochowska, Emilka Pogonowska, Ola Kachniarz, Pawełek Goławski, Wojtek Król, Filip Rosa i Malwinka Kucharska zatańczyli taniec renifera Rudolfa, który marzy o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja.

Tancerze z grupy średniej: Marta Gajowniczek, Ala Matuszewska,, Ula Pogonowska, Maja Szewczak, Amelka Czernic, Amelka Ostrysz, Wiktoria Brodzik, Paulinka Świętochowska, Kacper Gryczon, Maciek Gac, Kacper Szostek i Dawid Pawlak to załoga elfów odpowiednio przeszkolona i gotowa na każde wyzwanie. Tym razem pakowali Mikołajowi prezenty- słodkie cukrowe laski do schrupania.

Dziewczyny z gimnazjum: Patrycja Kurowska,  Karolina Gryczon, Ola Fijał, Gabrysia Lewandowska, Anetka Buczyńska, Julka Szewczak, Ula Piotrowska i Monika Białach wystąpiły jako czirliderki zagrzewające do świątecznych porządków, zakupów, pakowania prezentów i całego przedświątecznego galimatiasu.

Koncert odbył się dwukrotnie ze względu na bardzo liczną widownię.

Dziękujemy paniom instruktorkom: Marcie Wróbel za przygotowanie choreografii, Małgosi Czarnockiej za zorganizowanie koncertu i włączenie nas do wspólnej prezentacji ponad stu tancerzy z kilku szkół powiatu łukowskiego oraz rodzicom za ogromną pomoc w przygotowaniu dzieci, przywożenie na próby i obecność podczas występów.

Iwona Czernic- opiekun grup tanecznych

Akcja "Bezpieczna kamizelka"
Akcja "Bezpieczna kamizelka"

2 grudnia 2016r w Zespole Szkół w Zagoździu odbyła się szkolna akcja propagująca bezpieczne poruszanie się po drogach- ,,Odblaski ratują życie”.Z tej okazji zaproszono do szkoły przedstawicieli Policji ze Stoczka Łukowskiego mł. asp. Janusza Sadło oraz mł. asp. Jana Kozaka . Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa na drodze, zwracając szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas poruszania się na drodze . Tłumaczyli jak bezpiecznie i prawidłowo korzystać z dróg i przejść dla pieszych. Przypomnieli także, że droga nie jest miejscem do zabaw . Uczniowie zostali uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Nawiązali również do przestrzegania bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Uczniowie z uwagą słuchaliwszystkich rad i przestróg,które zapewne przyczynią siędo poprawy bezpieczeństwa.Na zakończenie, młodsi uczniowiemieli możliwość obejrzenia wyposażeniapolicjanta w akcesoria niezbędne dopracy na służbie.W ramach przeprowadzonej akcji, uczniowie oraz pracownicy szkoły podczas przerw nosili kamizelki w celu propagowania konieczności używania przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych.

Organizatorzy: Agnieszka Lewandowska, Małgorzata Szostek

Mikołajkowa wycieczka klas III gimnazjum
Mikołajkowa wycieczka klas III gimnazjum

9 grudnia pod opieką naszych wychowawców  spędziliśmy  Mikołajki w siedleckiej Wagarowni i na lodowisku.

Wagarowania to pierwszy Escape Room w Siedlcach.  Jest to coraz bardziej popularna forma rozrywki. Zostaliśmy zamknięci w pokojach, gdzie wcielaliśmy  się w bohaterów pewnej historii o wybranej przez nas tematyce. Aby wydostać się z pokoju musieliśmy wykorzystać spryt, kreatywność, spostrzegawczość oraz współpracę. Na ucieczkę mieliśmy  60 minut. Wszystkim udało się rozwiązać zagadki i wydostać z pokoju w odpowiednim czasie.

Po posiłku w Mc Donaldzie wyruszyliśmy na lodowisko, aby pozbyć się zbędnych kalorii i poprawić kondycję fizyczną . Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Zachęcamy do odwiedzenia Wagarowni. Podajemy namiary: http://www.wagarownia.pl , https://www.facebook.com/wagarownia/?fref=ts

BIP
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Biblioteka szkolna
Z życia biblioteki
Nowości w bibliotece
Nowości w bibliotece2
Biblioteka jest dla mnie…
Czytelnictwo
Uśmiechnij się
Złote myśli
Historia biblioteki
Regulaminy biblioteki Regulamin wypożyczania podręczników
Licznik
Już tylko

do wakacji!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zegar
Dzwonki
1.   8.00 -   8.45
2.   8.50 -   9.35
3.   9.45 - 10.30
4. 10.45 - 11.30
5. 11.45 - 12.30
6. 12.40 - 13.25
7. 13.30 - 14.15
8. 14.20 - 15.05
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 14
· Najnowszy użytkownik: Szymek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
5,036,792 unikalne wizyty